Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Българското неделно училище “Канев” в Брамптън празнува 20 г. от основаването си

Снимка: Българското неделно училище “Канев”

Българското неделно училище “Канев” в Брамптън, Канада, ще отбележи 20-годишнината от създаването си на 26 октомври – Димитровден, в концертната зала на Българската източноправославна църква “Св. Димитър” в града.

В деня на нашата годишнина ще бъде отбелязан и празникът на Българската източноправославна църква „Св. Димитър“, към която е основано училището, както и православният празник Димитровден и предстоящият Ден на народните будители”, пише на своята фейсбук страница ръководството на училището и отправя покана към всички българи в околността да присъстват на тържественото честване.

Празничната програма ще завърши с българска народна музика и хорà с участието на Ансамбъл “Димитровче”, народната певица Елеонора Хубенова и музикалния озвучител Милчо Милчев.

Неделното училище в Брамптън е основано през 2004 г. В него се обучават деца както в подготвителна и предучилищна група, така и ученици от 1 до 12 клас, които освен в часовете по български език, литература и родинознание имат възможност да се включат и в извънкласни дейности.



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Снимка: Българско училище ''Св.св. Кирил и Методий'' Бостън

Сара Крейкрафт разказва в Билерика за българската култура и наследство

Българско училище "Св. св. Кирил и Методий" в Бостън и Българският център в Нова Англия, САЩ, канят учители, ученици и представители на българската общност за лекция на д-р Сара Крейкрафт – преподавател по фолклор и митология в Харвард. Лекцията..

публикувано на 15.03.25 в 06:05

Александра Торлакова представи първата си изложба в Лас Вегас

Талантливата художничка Александра Торлакова представи първата си изложба в Лас Вегас. Българката, която от сравнително скоро живее отвъд Океана, развихря творческото си въображение чрез мащабни графити, но сега изненада публиката с картини,..

публикувано на 11.03.25 в 15:45
Снимка: Генерално консулство в Лос Анджелис

Паметник на българската азбука издигат в Лос Анджелис

Паметникът на българската азбука, създаден от български творец Бронислав Ликоманов, пристигна в Лос Анджелис, където ще бъде поставен. Това съобщи Генералното консулство на България в Лос Анджелис, САЩ, на страницата си във Фейсбук. Мисията..

публикувано на 11.03.25 в 14:22