Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Предсрочни избори – 27 октомври 2024г.:

28 октомври ще бъде неучебен ден в училищата с изборни секции

Снимка: МОН

28 октомври (понеделник) ще бъде неучебен за учениците от училищата в страната, в които има разположени избирателни секции. Това се посочва в заповед на министъра на образованието и науката Галин Цоков.

"Денят след изборите за Народно събрание се обявява за неучебен в училищата, ангажирани с изборния процес, тъй като е необходимо технологично време за подготовка и подреждане на класните стаи преди започване на занятията", уточняват от ведомството.

Учебното съдържание по съответните предмети от този ден ще бъде преструктурирано от учителите, така че това да не се отрази на цялостния обучителен процес.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Снимка Facebook / Нч Развитие 2022 с. Ослен Криводол

Глината оживява в ръцете на деца от читалището в с. Ослен Криводол

Колко много неща могат да се сътворят от глина – на това се учат децата от Народно читалище "Развитие 2022" в мездренското село Ослен Криводол. Работилницата е отворена в рамките на превърналата се в традиция лятна школа. От калени паници и..

публикувано на 03.08.25 в 10:25

Гости от страната и чужбина пристигат в Родопите за "Дните на Ардино"

Няма човек, вдишал въздуха на Родопите, да не е останал омагьосан от живописните гледки и легендите на планината. Дните от 4 до 10 август ни дават куп причини да изберем Западните Родопи, и по-специално района на град Ардино за своя лятна..

публикувано на 03.08.25 в 09:05

България подготвя мащабно представяне на туристическото изложение в Лондон

Министерство на туризма за поредна година организира националното представяне на международното туристическо изложение World Travel Market в Лондон. По време на 45-ото издание на събитието, от 4 до 6 ноември т.г., България ще се представи с рекордно..

публикувано на 02.08.25 в 10:25