Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Българин източил 2,2 млн. паунда от социалната система във Великобритания

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Българин e измамил британските данъкоплатци с 2,2 млн. паунда, съобщава вестник “Сънди телеграф”. Схемата е включвала транспортиране на сънародници със самолет до Великобритания, превозването им до центрове за работа, за да кандидатстват за обезщетения, и връщането им в родината.

В продължение на четири години Таньо Данчев е използвал чуждите самоличности с намерението да получи т.нар. универсален кредит. Според разследването той е контролирал банковите карти на другите българи, замесени в измамата, и е изтеглил над два милиона паунда в брой от техните сметки.

Неотдавна 39 годишният българин беше осъден на седем години затвор, след като се призна за виновен по 29 обвинения в измама в съда в Снеърсбрук.

По-рано през годината българска банда от петима души получи присъди за най-голямата измама с обезщетения във Великобритания на стойност над 50 млн. паунда, припомня кореспондентът на БНР в Лондон Веселин Паунов.



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Наим Сюлейманоглу

Кула за сондаж на петрол в Турция носи името на Наим Сюлейманоглу

Една от двете най-нови кули за сондаж на петрол, която започна да функционира в Турция, носи името на българския и турски щангист и олимпийски шампион Наим Сюлейманоглу. Това става ясно от съобщение на турския министър на енергетиката..

публикувано на 29.08.25 в 13:51

Четвърто поколение българчета в Унгария изпълват класните стаи на неделното ни училище

В последния августовски ден в сградата на Българския културен дом на ул. "Вагохид" 62 в Будапеща официално ще бъде дадено началото на новата учебна година.  "След кратка програма на нашите ученици и посрещане на първокласниците, ще ни гостува..

публикувано на 29.08.25 в 09:45

Започна учебната година в българските училища във Франкфурт на Майн

Първият учебен ден в българските училища във Франкфурт на Майн  се превърна в празник на знанието, надеждата и бъдещето. Така информира за началото на учебната година в своя окръг Генералното консулство на Република България във Франкфурт...

публикувано на 29.08.25 в 09:39