Жертвите на трафик от началото на годината наброяват 55 – от тях 41 са жени, съобщи Антоанета Димитрова от Националната комисия за борба с трафика на хора. По думите й, за поредна година въвличането по схемата lover boy остава водеща и е в основата на много от случаите с цел сексуална експлоатация.
Макар преобладаващата форма на експлоатация все още да е сексуалната, нарастват случаите на трафик с цел трудова експлоатация.
Осемдесет и девет души са идентифицирани в края на 2023 г. като жертви на трафик, според официалните данни на прокуратурата.
“През м.г. към комисията са подадени общо 72 сигнала. Общият брой на жертвите на трафик е 63 – това са лица по всички сигнали за трафик, формално или неформално идентифицирани, включително и деца”, заяви Антоанета Димитрова.В "България днес" на 09 Септември слушайте: 02:13 - Актуално от България и сънародниците по света 15:24 – Финалистът от Откритото първенство на Съединените щати по тенис за младежи Александър Василев с първи думи на родна..
В сряда минималните температури ще са от 13 до 18°, в София – 15°. През деня ще преобладава слънчево време, с разкъсана средна и висока облачност. Изолирани слаби превалявания ще има само в планините. Ще духа слаб, в Източна България до умерен..
6581 са получилите българско гражданство за първите шест месеца на 2025 г., покзва отчетът на Комисията по българско гражданство към вицепрезидента Илияна Йотова. През м.г. по същото време новите български граждани са били 6542-ма. Ако тенденцията се..
Всичко, което правим днес, е повлияно от трагедията и страданията в Украйна. Това каза пред журналисти заместник генералният секретар на НАТО Радмила..
Наричат ги NEET (Not in Education, Employment or Training) – млади хора между 16 и 29 години, които нито учат, нито работят, нито се обучават. Тази..
6581 са получилите българско гражданство за първите шест месеца на 2025 г., покзва отчетът на Комисията по българско гражданство към вицепрезидента..