Слушайте!
Audio Player
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Слънчев и топъл ще е Димитровден

Св.Димитър е покровител на храма и жителите на пиринското с.Тешово
Снимка: Елена Каркаланова

В събота, 26 октомври, ще бъде предимно слънчево. След обяд над западните райони ще се появи разкъсана висока облачност. Ще духа слаб вятър от изток-североизток. Максималните температури ще бъдат между 18° и 23°, в София - около 20°.

В планините ще бъде предимно слънчево. Ще духа слаб вятър от изток-югоизток. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 16°, на 2000 метра - около 11°.

По Черноморието ще бъде предимно слънчево. Ще духа слаб вятър от изток-югоизток. Максималните температури ще са между 16° и 19°. Температурата на морската вода е 17°-18°. Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала.

В неделя в по-голямата част от страната ще е почти тихо. Ще преобладава слънчево време, над западната половина от страната - с разкъсана висока облачност. 

На Балканския полуостров ще бъде слънчево. В сутрешните часове на отделни места около водните басейни и в низините ще има намалена видимост.

На Пиренейския полуостров, Британските острови, Франция, Швейцария и в Северна Италия ще бъде облачно с валежи от дъжд.
В Западното Средиземноморие ще има и гръмотевици. Предимно слънчево ще бъде в страните от Бенелюкс, Германия, Западна Полша и Чехия. Предимно слънчево ще бъде в останалата по-голяма част от Скандинавския полуостров, Финландия и Украйна.

Над останалата част от Източна Европа ще има значителна облачност, в крайните североизточни райони от континента с превалявания от дъжд и сняг.
В Лондон 15°, Париж 18°, в Белград и Рим 23°. В 22°. В Москва 8°. В Истанбул 19°, в Букурещ 20 и Атина ще 24°.
Отвъд Океана – във Ванкувър 11°. В Сан Франциско 21°. В Чикаго 18°. В Мелбърн 19°, в Сидни 17°. В Окланд 18° и в Уелингтън 16°.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Частично бедствено положение на плажа във Варна заради замърсяване с мазут

Частично бедствено положение на територията на община Варна е в сила до 6 април заради разлив на мазут в Черно море, който достигна до бреговата ивица и плажа на Втора и Трета буна. Източникът на замърсяването остава неизвестен. Първите..

публикувано на 01.04.25 в 15:04

Във Велико Търново отдават почит на незабравимата Невена Коканова

В Народната библиотека "П. Р. Славейков" във Велико Търново представят новото допълнено издание на биографията на любимата българска актриса Невена Коканова – "Години любов". В допълненото луксозно издание биографът ѝ Георги Тошев включва..

публикувано на 01.04.25 в 12:42

В България можем да наблюдаваме 70% от всички видове птици в Европа

1-ви април е обявен за Международен ден на птиците през 1906 г., по силата на Конвенцията за защита на редките птици. Датата е символ на отговорността на човечеството за опазване на дивата природа и нейното съхранение. Днес – 119 години след..

публикувано на 01.04.25 в 12:40