Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Предсрочни избори – 27 октомври 2024г.

Стоян Николов, Дуисбург: Този път няма организиран вот

Снимка: личен архив

Спокойно протича изборният ден и в Дуисбург. Очаква се, както и на предходните избори, в германския град да гласуват между 300 и 400 души. Предпочитанията си сънародниците ни изразяват само с хартиени бюлетини.

На предишни избори сме наблюдавали организиран вот, при който хора са пристигали с бусове. Сега няма подобно нещо, а са по-скоро млади хора и такива, които пристигат в града, тъй като секцията ни се намира на гарата. Споделят, че на никого не му се гласува, но го правят, изглежда от добро чувство, защото трябва, а не защото имат определена мотивация" – заяви пред Радио България Стоян Николов, който е член на секционната комисия в града.

Стоян Николов

И все пак, Стоян се надява да чуе и нещо позитивно в края на деня:

Позитивна новина ще бъде ако партиите, които влязат в парламента, намерят начин да съставят едно стабилно правителство за поне 2-3 години, защото виждаме, че това се случва в различни европейски държави, а само у нас не може да се случи и изглежда нещо куца.“

Снимки: личен архив

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Международният фестивал "БалканФолк" в Палма де Майорка обещава пъстро изживяване

Четвъртото издание на Международния фолклорен фестивал "БалканФолк"  ще се състои на 3 и 4 октомври в Палма де Майорка, Испания, съобщи Асоциация "БалканФолк – Майорка". "Фестивалните събития ще направим точно пред едно от най-емблематичните места на..

публикувано на 31.07.25 в 16:35
Плакат „Ерма Арт Фестивал“: Андрея Лепир / Никола Мияилович

“Ерма Арт Фестивал” в село Власи съчетава съвременно изкуство и наследство

Второто издание на "Ерма Арт Фестивал" ще се състои от 8 до 10 август, в сръбското село Власи, на входа в каньона на река Ерма, съобщи мултимедийният портал на български и сръбски език ФАР. Фестивалът съчетава съвременното художествено изразяване с..

публикувано на 31.07.25 в 15:25

Българи от Виена и Бургас се срещат отново на родна земя

Българският литературен кръжок от Виена, Австрия, ще се срещне със сънародници в Бургас на 6 и 7 август, съобщи БТА. "Нашата традиционна лятна „Среща на родна земя“ за втора поредна година ще се проведе в Бургас, по любезната покана на домакините от..

публикувано на 31.07.25 в 14:15