Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Партия “Величие“ ще оспорва пред прокуратурата своите изборни резултати

Снимка: БТА

На изборите видяхме "брутална кражба на гласове", заяви лидерът на "Величие" Ивелин Михайлов в анализ на вота в YouTube канала "Свободен глас". По думите му, случващото се не е без знанието на останалите партии. Тук има илюзия за демокрация, коментира Михайлов. Той твърди, че е бил предупреден, че няма да бъдат допуснати до парламента.

"Ние имаме доказателства за много невалидни протоколи, с които лъжат гласове… Ще видите колко гласове са ни взели… Ще подадем жалби, ако не ни върнат в Народното събрание" – посочи Михайлов. От партията обявиха, че ще искат изрично проверка на изборите в община Симитли, където според тях има големи нарушения, за които ще подадат жалби в избирателните комисии и прокуратурата.

Партия "Величие" остана под нужните 4% за влизане в Народното събрание с резултат от 3,999 на сто, което е недостиг от около няколко десетки гласа.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Българското външно министерство успя да евакуира 148 души от Израел

Самолетът със 148 души, евакуирани от Израел, кацна на Летище "Васил Левски" - София в 02:30 ч. 89 са завърналите се българи, а 41 румънци и граждани на Словения, САЩ, Белгия, Албания и Косово. Те бяха посрещнати от представители на..

публикувано на 18.06.25 в 08:50

Министърът на външните работи прие Люпчо Георгиевски от Битоля

България разглежда съдебното дело и присъдата срещу Люпчо Георгиевски като политически мотивирани, заяви министърът на външните работи Георг Георгиев. Той прие във външно министерство председателя на вече заличеното българско сдружение от Битоля..

публикувано на 17.06.25 в 13:15

Няма българско вето за Северна Македония в ЕС, заяви българският президент

Българският президент Румен Радев заяви, че София никога не е налагала вето на Северна Македония по пътя ѝ към ЕС, предаде БГНЕС. Радев даде съвместна пресконференция в Тирана с македонския президент Гордана Силяновска-Давкова и албанският..

публикувано на 17.06.25 в 11:13