Българското училище “Св. св. Кирил и Методий” в Лос Анджелис удостои с грамота вицепрезидента Илияна Йотова за родолюбивата й дейност, посветена на съхраняването на българската идентичност сред сънародниците ни зад граница и подкрепата за българските училища зад граница.
Илияна Йотова открива изложбата със съкровища от Древна Тракия в Лос Анджелис
“Както и досега ще продължим да бъдем с вас, можете да разчитате на моята и на президента Румен Радев подкрепа”, заяви Илияна Йотова пред българската общност. Тя отбеляза Деня на народните будители в българското училище и благодари на преподавателите, че учат децата какво означава думата “будител”.
“Будители са видните фигури в българската история, които са в основата на събуждането на един народ след петвековно робство, който иска своето място на политическата карта на света, своята самостоятелност и идентичност. Всичко започна с малката книжка на Паисий Хилендарски “История славянобългарска”, която събуди самочувствието на българите и завещава на следващите поколения голямата мисия за създаването на българската нация и държава”, заяви в приветствието си вицепрезидентът. По думите й, българските учители са съвременните будители.
Илияна Йотова подари на училището специално юбилейно издание на “Рибен буквар” на д-р Петър Берон, от издаването на който се отбелязват 200 години, както и български учебници и книги.Българските художнички в Чикаго се готвят за петата си годишна изложба, наречена "Дами канят". Откриването ѝ е планирано за 23 март на адрес: 832 Lee St, Des Plaines, IL, United States, Illinois 60016. Организатор на събитието е Център "Малката..
По повод Трети март българският национален флаг тържествено беше издигнат в центъра на Чикаго, на площад "Дейли Плаза". Знамето бе отнесено до пилона за издигане от полицаи от Българо-американската полицейска асоциация. "Като хора, живеещи и работещи..
"Месец на българската култура в Лос Анджелис" се провежда в американския град по инициатива на Генералното консулство на България. През март, когато отбелязваме националния ни празник, ще бъде почетено богатото културно наследство на България чрез..
Българските художнички в Чикаго се готвят за петата си годишна изложба, наречена "Дами канят". Откриването ѝ е планирано за 23 март на адрес: 832 Lee St,..