В понеделник ще бъде предимно слънчево с разкъсана висока облачност. Ще духа слаб, в Дунавската равнина и Лудогорието умерен вятър от запад-северозапад. Минималните температури ще бъдат предимно между 0° и 5°, в София – около 1°, а максималните – между 13° и 18°, в София – около 14°.
Над планините ще бъде предимно слънчево с разкъсана висока облачност. Ще духа умерен до силен вятър от север-северозапад. Максималната температура на височина 1200 м ще бъде около 9°, на 2000 м – около 4°.
По Черноморието ще бъде предимно слънчево с разкъсана висока облачност. Ще духа до умерен вятър от запад-северозапад. Максималните температури ще бъдат 15°-16° – малко по-ниски от температурата на морската вода. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.
На Балканите преди обед по-значителна ще бъде облачността над Гърция, а следобед почти над всички балкански страни предимно слънчево.
В Атина ще бъде 21 градуса, в Букурещ – 17, в Истанбул – 16, в Белград – 13.
Над голяма част от Великобритания, Западна и Централна Европа и Италия ще преобладава слънчево време. На Пиренеите краткотрайни валежи от дъжд ще има главно в следобедните часове в Португалия и северозападните и централни части на Испания. Дъжд и сняг ще вали в северните райони на Скандинавския полуостров. Снеговалежи се очакват и на много места в европейската територия на Русия.
В Рим ще бъде 20 градуса, в Мадрид – 19, в Париж – 13, във Виена и Мюнхен – 11, в Стокхолм и Киев – 6, в Санкт Петербург – 2, в Москва – 1.
В Чикаго ще бъде 21 градуса, в Мелбърн – 20, в Кейптаун – 16, в Ню Йорк – 15.Във вторник, 15 април, над страната ще преобладава облачно време и на места в Западна България ще превалява. Ще духа слаб изток-югоизточен вятър, в Източна България – умерен. Минималните температури ще бъдат между 5° и 10°, в София – около 7°, а..
Тараклийският държавен университет "Григорий Цамблак" в молдовския град Тараклия официално стана поделение на Русенския университет "Ангел Кънчев", съобщиха от българския ВУЗ. Така се финализира дългогодишен процес за осигуряване на българско..
Работещи в градския транспорт в София, Варна и Русе излязоха на национален протест в столицата под надслов “Достоен труд – достойно заплащане! Без транспорт няма икономика!”, организиран от най-големите синдикати. Демонстрантите..
Розов пеликан се превърна в истинска атракция за жителите във Варна. Стотици хора го срещат в района на Морската гара в града и бързат да публикуват..
Търговище е домакин на поредното издание на състезанието по ориентиране за Купа "Великден". За дните от 18 до 21 април в града се събраха около 500..
В "България днес" на 18 април слушайте: 00:39 - Разпети петък – време за размисъл, тишина, разкаяние за греховете, смирение и благодарност към..