“Възраждане” се обявява за повторно преброяване на гласовете от предсрочните парламентарни избори, заяви пред БНР лидерът Костадин Костадинов. “То може би ще покаже, че има протоколи, които не отговарят на съдържанието в чувалите”, обоснова се той. По време на предизборната кампания партията е подала над 70 сигнала, но резултатът, по думите на политика, е бил нулев.
Костадин Костадинов каза още, че “Възраждане” не е получила декларацията на ПП-ДБ за разграничаване от лидера на “ДПС – Ново начало” Делян Пеевски заради обосновани съмнения в корупция.
“За да покажат, че се разграничават от Пеевски, ние им заявихме, че искаме да подпишат две проекторешения, след като те ни изпратят декларацията си. Едното е за запазване на ТЕЦ-овете и на въглищната индустрия, а другото – за провеждане на референдум за запазване на българския лев. Всички тези важни гласувания бяха направени заедно с Пеевски”, припомни партийният лидер.
Правителство ще има, в американското посолство ще ги сглобят, прогнозира той.
На 15 септември 2025 г. посланикът на Руската федерация в София Елеонора Митрофанова е била извикана в Министерството на външните работи във връзка с умишленото нарушаване на въздушното пространство на Полша, наш съюзник в НАТО и партньор в ЕС, чрез..
Нов път пред Европейския съюз очерта председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен в ежегодната си реч за състоянието на Съюза пред евродепутатите в Страсбург преди дни. Вкратце – в основата на този нов път стои икономическата и военна..
AI ще бори корупцията при обществените поръчки в Албания Албания стана първата страна в света, която назначи изкуствен интелект за министър, пише сайтът politico.eu. Виртуалният член на правителството се казва Диела, което означава "слънце"..
Европрокуратура започна дисциплинарно производство срещу българския европрокурор Теодора Георгиева. Тя остава отстранена от длъжност, предаде БГНЕС...
Министърът на вътрешните работи Даниел Митов проведе работна среща с посланика на Република Косово в София Хаджи Байрактари. Бяха обсъдени двустранното..
България приветства инициативата ООН - 80 като стъпка към по-силна организация и подкрепя реформите в ООН. Това заяви премиерът Росен Желязков, на среща..