Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Българите в Щутгарт ще могат да видят филма "Гунди – легенда за любовта"

Снимка: gundifilm.com

След премиерата на пълнометражния игрален филм "Гунди - легенда за любовта" в препълнената зала "Арена София" в българската столица, на 8 ноември в 20 часа лентата ще имат възможност да видят и българите в Щутгарт.
За неуспелите да си закупят билети е предвидена втора прожекция на 1 декември. Филмът, посветен на популярния футболист Георги Аспарухов – Гунди, ще бъде излъчен на български език с английски субтитри в Щутгарт, Германия (Cinema, „Bolzstraße 4“, Königstraße 22, 70173) от 20:00 часа местно време. В основата на сценария са неразказани досега истории от живота на Георги Аспарухов и неговата голяма любов – съпругата му Лита, с която преминават през редица изпитания. На екран ще оживеят и някои от легендарните мачове с участието на Гунди.
През последните седмици филмът "Гунди – легенда за любовта" е най-гледаното заглавие в киносалоните в България. Само за 17 дни филмът за легендарния български футболист успя да подобри 14-годишния рекорд на "Мисия Лондон", отчитайки 397 225 зрители и вече заема първо място в официалната класация за най-гледани български филми след 1989 година. Според данните на Националния филмов център, в тази цифра не влизат зрителите, гледали филма в чужбина, отбелязват във Фейсбук създателите на филма.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Злате Поповски показва "Минало и Бъдеще" в българския културен център в Скопие

Директорът на Българския културно-информационен център в Скопие Антония Велева откри в галерията на центъра изложбата на Злате Поповски, наречена "Минало и бъдеще". Авторът, инженер по електроника, телекомуникации и автоматизация, започва да рисува..

публикувано на 25.07.25 в 12:08
Снимка: Йоана Петрова/Българското училище „АзБуки” във Фрайбург

Малките артисти от Българското училище “АзБуки” във Фрайбург излизат на голяма сцена

Децата от театралния клуб към Българското училище "АзБуки" в германския град Фрайбург ще изнесат първото си представление на голяма сцена, съобщава БТА. Те ще представят спектакъла "Шантавия до шия" на 26 юли от 11,00 ч. местно време на адрес..

публикувано на 24.07.25 в 17:49

Културните сдружения на българите в чужбина се обединяват в асоциация

На 29 юли 2025 г. в сградата на Изпълнителната агенция за българите в чужбина (ИАБЧ) ще се проведе учредително събрание на бъдещата Асоциация на българските културни сдружения в чужбина. Инициативата има за цел да обедини културните организации на..

публикувано на 24.07.25 в 15:10