“ГЕРБ, опакован с Пеевски – с тази комбинация няма как да работим” – това заяви пред журналисти бившият премиер Николай Денков преди заседанието на Националния съвет на “Продължаваме промяната” и добави: “Видяхме какъв е резултатът от този тип работа и сме си научили урока.”
На въпрос дали партията би подкрепила председател на Народното събрание от ГЕРБ Николай Денков припомни декларацията на ПП-ДБ за “санитарен кордон” около лидера на “ДПС – Ново начало” Делян Пеевски, която коалицията изпрати до всички парламентарни сили. “Важно е съдържанието й – Пеевски да не е в екипите, които вземат решения в това НС, да не бъде свързан по никакъв начин с решенията за правителство, както и приемането на антикорупцинонните закони, свързани с премахването на “бухалките”, подчерта политикът.
Ако ГЕРБ не подпише декларацията за разграничаване от Делян Пеевски, “Продължаваме промяната” няма да покрепи предложението й за парламентарен председател. “Те имат избор и този избор е да отстранят Пеевски от обкръжението си и да търсят съгласие и мнозинство за управлението. Другият вариант е Борисов да си управлява с Пеевски, както си управлява досега, и другите да бъдат в опозиция”, каза още Николай Денков.Министърът на отбраната Пиро Вънгу прие днес в Тирана министъра на отбраната на България Атанас Запрянов, който направи първото си официално посещение в Албания, придружен от високопоставена делегация. Това съобщава на сайта си Министерството на..
На 15 септември 2025 г. посланикът на Руската федерация в София Елеонора Митрофанова е била извикана в Министерството на външните работи във връзка с умишленото нарушаване на въздушното пространство на Полша, наш съюзник в НАТО и партньор в ЕС, чрез..
Нов път пред Европейския съюз очерта председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен в ежегодната си реч за състоянието на Съюза пред евродепутатите в Страсбург преди дни. Вкратце – в основата на този нов път стои икономическата и военна..
България счита Държавата Израел за ключов стратегически партньор, а отличните ни взаимоотношения биха могли да дадат силен тласък в секторите на..
България настоява Руската федерация незабавно да прекрати провокациите спрямо своите съседи и агресията срещу Украйна, както и да спазва стриктно..
Българска парламентарна делегация, водена от заместник-председателя на Народното събрание и председател на Групата за приятелство България – Япония Рая..