Малцина протестиращи и един-единствен плакат “Позор” пред Народния театър “Иван Вазов” белязаха третото представяне на спектакъла “Оръжията и човекът” с режисьор Джон Малкович по текст на Бърнард Шоу.
Протест и контрапротест пред Народния театър заради постановката на Джон Малкович
Заради ексцесиите в четвъртък и продължилия протест заедно с контрапротест на следващия ден около театъра и снощи имаше засилено полицейско присъствие. Зрителите, включително и Джон Малкович, влязоха без проблем в сградата покрай плътен коридор от униформени, за да изгледат постановката.
“Това е позор, защото се играе пиеса на един сталинист и комунист. Имам билет – казах им, че ще оставя плаката, но не ме пуснаха”, заяви протестиращ.
“Купих билетите заради Джон Малкович, а не заради пиесата и това с какво се занимава. Оказа се, че ставаме свидетели на нещо историческо. Всеки има право да поставя каквото иска, свободата в творчеството е може би най-важната”, каза зрител.
С работна среща с министъра на труда, миграцията и заетостта на Таджикистан Холмахмадзода Солеха започна посещението на вицепремиера Атанас Зафиров и водената от него делегация в Таджикистан. В рамките на тридневното посещение предстоят редица двустранни..
Харизматична личност, с фино чувство хумор и усет за мярка и естетика – това научаваш още при първа среща за журналиста, преводач и водещ на телевизионни предавания Георги Ангелов. Той се отличава не само с хубав тембър на гласа, но и широките си..
Седем черни лешояда изминаха впечатляващите 3300 километра от Испания до Източните Родопи, за да станат част от амбициозния LIFE проект "Завръщането на черните лешояди в Родопите" за възстановяване на този величествен вид в България. Тяхното..
В "България днес" на 30 май слушайте:..
Хиляди се събраха в центъра на София, за да се обявят в защита на българския лев. Подобни протести се провеждат и в други градове на страната...
Над 2200 деца от цяла България, Босна и Херцеговина, Косово, Молдова, Република Северна Македония, Сърбия, Черна гора и Украйна участват в 22-рия..