Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Първият сняг преобрази София

Снимка: БТА

Българската столицата осъмна с обилен снеговалеж и натрупана снежна покривка.


Летище София работи нормално при зимни условия, съобщиха за БТА от пресцентъра на столичния аеропорт. Извършват се и процедури срещу обледеняване на самолетите.


Зимен е пейзажът и в много части на България – Националният институт по метеорология и хидрология обяви жълт код за валежи от сняг в 13 области на страната за 12 ноември – Видин, Монтана, Враца, София -област, София - град, Перник, Ловеч, Габрово, Велико Търново, Търговище, Сливен, Стара Загора и Пловдив.


Пътните настилки в по-голямата част от страната са мокри, като на места валежите са от дъжд.


В районите със снеговалежи и по високите места настилките са обработени за движение при зимни условия, съобщиха от Агенция „Пътна инфраструктура“.


Областните пътни управления са в готовност да предприемат необходимите действия за обработка на пътищата във високопланинските райони и проходите, където има предпоставки за хлъзгавост и заледявания, става ясно още от съобщението.



Апелът към водачите е да тръгват на път с автомобили, готови за зимни условия
, да шофират с повишено внимание и съобразена скорост, като спазват необходимата дистанция и да не предприемат резки маневри. Блокирането на движението от превозни средства, които не са подготвени за зимни условия, затруднява пътуването на всички останали шофьори и работата на снегопочистващата техника, допълват от агенцията.


Всички граждани и транспортни фирми могат да получават информация за актуалната пътна обстановка и зимното поддържане на републиканската мрежа от интернет страницата на Агенция "Пътна инфраструктура", както и по всяко време от денонощието на тел. 0700 130 20.

Cнимки: БТА

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Приказна разходка край София - от Кладница до "Живата вода"

Все още сме в средата на май, но във въздуха вече се носи усещането за лято – денят става чувствително по-дълъг, събличаме дебелите дрехи, дръвчетата и градинките край нас се покриват с плътна буйна зеленина. През хубавите топли почивни дни ни се иска..

публикувано на 16.05.25 в 09:25
Заслон ''Черни връх''

На разходка до Черни връх

Ако градската суета ви тежи и имате нужда от глътка въздух, простор и тишина - Черни връх ви зове.  Само на крачка от шумната столица, той предлага онова, което често ни липсва – движение, чист въздух и спиращи дъха гледки. Това е мястото, където..

публикувано на 05.05.25 в 15:20
Черни Искър тече край село Говедарци

Из Лакатишка Рила през зимата

Ако си търсите дестинация за приятна разходка в сърцето на планината, можете да изберете Лакатишка Рила. Предлагаме ви да тръгнете от самоковското село Говедарци. Покрай него тече река Черни Искър, в която тук се влива река Лакатица. Именно тя..

публикувано на 24.02.25 в 10:10