Единственият медицински хеликоптер у нас не се използва в спасителни операции заради изтекло разрешително за летене без монтиран CVFDR или т.нар. черна кутия, съобщи бТВ. Последната операция на въздушната линейка е била преди пет дни, когато с нея е транспортиран пострадал човек от Сандански до столичната болница “Света Екатерина”.
“12 ноември е датата, до която хеликоптерът имаше издадено временно разрешение от Главна дирекция “Гражданска въздухоплавателна администрация” за летене без черна кутия. В момента той не е в оперативна готовност поради изпълнение на процедурата по монтиране и сертифициране на регистратора на полетната информация и разговорите”, са заявили от Министерство на здравеопазването.
Според фирмата производител въпрос на дни е въздушната линейка да бъде оборудвана. Дотогава при нужда от транспортиране по въздух ще бъде използван военен хеликоптер.Тази вечер фасадата на Националния дворец на културата в София ще бъде осветена в синьо в знак на солидарност с болните от пулмонална хипертония. Към световната инициативата, която насочва погледа към това тежко и често трудно диагностицирано..
В понеделник преди обед ще има разкъсана висока облачност, по-значителна над централните и източните райони. На места в планинските райони, Горнотракийската низина и Предбалкана, а по-късно и в североизточните части от страната ще превали...
Трети ден плажната ивица в Поморие е залята с нефтени петна, които продължават да изплуват. Въпреки че кметът Иван Алексиев е запознат с проблема, общината не е предприела действия за почистването им, съобщиха от Регионалната инспекция по..
Само на 6 май - Ден на храбростта и празник на Българската армия , Националният военноисторически музей предоставя възможност на своите гости да влязат..
Третото издание на празника на самардалата ще се състои на 3 май на централния площад в Нова Загора. Ароматното растение, характерно за Югоизточна..
Българските ученически отбори, участвали в Европейската олимпиада по експериментални науки EOES 2025 в Загреб се завърнаха с два сребърни медала, съобщи..