Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2026 Всички права са запазени

Детски рисунки, вдъхновени от природата и "Дърво на желанията" изненадват пловдивчани през следващите дни

Снимка: Регионален природонаучен музей Пловдив

След успеха на фестивала "Ние сме децата на реката" през септември, гражданска фондация отново си партнира с пловдивския район "Централен". Този път поводът е специална изложба, която показва детски рисунки, вдъхновени от природата. Пловдивчани и гости на града могат да разгледат картините в сградата на местната администрация и в тази на Регионалния природонаучен музей.

Част от изложбата е и т.нар. "Дърво на желанията", изработено изцяло от рециклирани материали, което събра мечтите и желанията на пловдивчани по време на фестивала през септември. Всеки желае отново ще може да остави своето предложение за създаване на един по-устойчив град. Събраните желания ще бъдат оформени в писмо и изпратени до общината. Инсталацията "Дървото на желанията" е изработена от Мира Мохсен. От 1 до 10 декември тя ще бъде поставена и в Народна библиотека "Иван Вазов" в Града под тепетата.

"Ние сме децата на реката" е фестивал за изкуство, посветен на устойчивия градски живот, опазването на околната среда и грижата за природата. Събитието има за цел да насърчи чувството за отговорност и ангажираност към околната среда сред жителите на града, особено сред децата и младежите. Организаторите обявиха, че през 2025-та ще се състои и второто му издание в разширен формат.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Първият електронен алманах на българската илюстрация събира 100 автори в 1000 страници

Първият дигитален алманах, който събира историята на цяло поколение български творци, беше официално представен по време на Международния панаир на книгата във Франкфурт, а вече е достъпен и за свободно сваляне. В 1000 страници и чрез изкуството на..

публикувано на 29.11.25 в 08:10

"Източна светлина"... българо-американски артист с двудневна изложба в София

Двудневна самостоятелна изложба на българо-американския артист Riv Bulgari, който е прекарал по-голямата част от живота си в Бруклин, ще бъде открита на 27 ноември 2025.  Изявите на Riv Bulgari са в техниките на живописта, скулптурата, графиката,..

публикувано на 27.11.25 в 07:40

В София представят изложбата "Букурещка трилогия" на Антон Роланд Лауб

Гьоте-институт и Френският институт ще представят в София изложбата "Букурещка трилогия" на Антон Роланд Лауб с куратор Соня Вос. Експозицията в Галерия Синтезис може да бъде видяна от 4 декември до 9 февруари. Тя обединява три проекта на родения в Букурещ..

публикувано на 21.11.25 в 16:26