Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Български информационен ден организират в Айндховен, Нидерландия

Български хъб Айндховен
Снимка: Български хъб Айндховен

Български информационен ден ще се проведе днес в Айндховен, Нидерландия. Представители на различни български организации ще споделят ценна информация по разнообразни теми. Посетителите ще могат да научат повече за българската студентска асоциация в Нидерландия или за Етно ателието за българска машинна бродерия, да разгледат книги от български автори, да получат съвети за това, как да започнат живота си като студенти в Нидерландия, да намерят квартира, да се адаптират в средата, да градят кариера. Те също така ще могат да получат информация за евентуално успешно завръщане в родината или как да си попълнят данъчната декларация в Нидерландия. Родителите ще почерпят ценни съвети за възпитаването на многоезични деца.

Участниците говорят български, английски и/или нидерландски, което прави събитието достъпно за всички. Организатор на събитието е сдружението "Български Хъб Айндховен".



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Илияна Йотова при откриването на паметник на Васил Левски в Тараклия през 2023 г.

Вицепрезидентът Илияна Йотова е при българите в Молдова

Вицепрезидентът Илияна Йотова е на посещение в Тараклия, Молдова, на 19 и 20 септември. Днес тя е официален гост на тържествена церемония по награждаване на отличените в организирания от Българското национално радио конкурс за есе за ученици и..

публикувано на 19.09.25 в 16:14

Българският Theatre Workshop London с висока оценка от ИАБЧ

Създаденият преди 10 години от Елисавета Дачева - режисьор, преподавател и театрален практик, Theatre Workshop London в британската столица е удостоен с грамота от Изпълнителната агенция за българи в чужбина към Министерството на външните..

публикувано на 19.09.25 в 14:20

Георги Василев ще открие новия български културен сезон в Полша на 22 септември

Българският културен институт във Варшава отправи покана във Фейсбук за откриването на културния сезон 2025/2026 г. Институцията ще отбележи събитието с тържествен концерт по повод 22 септември – Деня на независимостта на България, с участието на..

публикувано на 19.09.25 в 13:09