Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Пианистката Венета Нейнска с концерт в Гьотеборг

Снимка: neynska.com

Българската пианистка Венета Нейнска ще изнесе тази вечер от 19:30 ч. концерт на сцената на Göteborgs Konserthus, Гьотеборг, Швеция. Тя ще изпълни незабравими произведения на най-обичаните и емоционални композитори като Шопен, Рахманинов, де Файя, Лист и Шуберт – имена, които носят уникално преживяване за всеки ценител на класическата музика, съобщават от посолството на България в Стокхолм. 

Концертът е част от европейското турне на пианистката. Следващата дестинация е Лозана, Швейцария.

Музикалното образование на пианистката Венета Нейнска започва в България. След завършване на Националното музикално училище в класа на Любов Шишева с Национална диплома, тя заминава в САЩ, където получава бакалавърската си степен в класа на световноизвестния пианист Джон Пери в Южнокалифорнийския университет. За изпълнителското си изкуство е печелила редица награди.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Българите в Украйна създадоха свой видео канал за борба срещу дезинформацията

Всеукраинската обществена организация "Конгрес на българите в Украйна“ създаде youtube канал, посветен на медийната грамотност и борбата с дезинформацията. Това съобщи за БТА директорката на Българското неделно училище "Аз Буки Веди“ към Конгреса..

публикувано на 17.10.25 в 10:14
Горноградската гимназия в Загреб

В "Българската класна стая" в Горноградската гимназия на Загреб

В Горноградската гимназия в Загреб вече има "Българска класна стая".  Всъщност, това е названието на постоянната изложба, посветена на първите български ученици в Загреб, учили там в периода след 1868 г. със стипендии от епископ Йосип Щросмайер,..

публикувано на 17.10.25 в 09:46

В Босилеград ще се издава детско списание на български език

В Босилеград се подготвя издаването на ново детско списание на майчин български език, което ще носи заглавието "Детски мечти". Инициативата е на Националния съвет на българското малцинство в Сърбия, информира БТА. По повод бъдещото издание се проведе..

публикувано на 16.10.25 в 17:50