Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

85% от свидетелите на уличен тормоз не знаят как да се намесят

Снимка: Фондация „Асоциация Анимус“

Кампания срещу уличното насилие Stand Up ще се проведе днес и утре под купола на столичното Ларго, съобщиха от Регионалния исторически музей – София. 

Оказва се, че по целия свят над 80% от жените са преживели форма на уличен тормоз, но 85% от свидетелите не са знаели как да реагират. Затова и на събитието ще бъдат представени пет прости и ефективни инструмента, помагащи на хората безопасно да се намесят, когато присъстват или стават жертви на подобно насилие. 

В програмата е предвидена и конференция с презентации по темата, информират организаторите.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Часът на Радио България по програма "Христо Ботев" - Брой 39

В брой 39 на предаването слушайте: За България и Венсан Дюпюи, или как един французин решава да стане учител у нас - среща с дългогодишния преподавател по история и география във Френски лицей "Виктор Юго" в София; На гости на българската..

публикувано на 20.02.25 в 12:00
Министърът на отбраната Атанас Запрянов

Министри разказват на депутатите за "въпросника" на САЩ

Парламентът ще изслуша днес министъра на отбраната Атанас Запрянов и министъра на външните работи Георг Георгиев относно "въпросник", изготвен от страна на САЩ, по теми, свързани с готовността на България за участие в специална военна операция на..

публикувано на 20.02.25 в 07:15

Втори ден на бойкот на веригите за хранителни стоки

Втори ден на бойкот на търговските вериги за хранителни стоки обявиха обществени организации за 20 февруари, след като отчетоха успех на първата такава инициатива у нас. В първия ден на бойкота по данни на Министерството на финансите оборотът на..

публикувано на 20.02.25 в 06:35