Министерството на транспорта и съобщенията подкрепя идеята летище “София” да бъде преименувано на “Васил Левски” – най-безспорната личност в българската история.
“Искам да благодаря на академичната общност и особено на акад. Юлиан Ревалски (председател на БАН – бел. ред.) и на проф. Атанас Семов, които бяха инициаторите за това да започне дискусията по именуването на летище “София” на името на Васил Левски”, заяви транспортният министър Красимира Стоянова.
След положителното становище на министерството процедурата предвижда президентът да издаде указ, тъй като летището е обект с национално значение. Ще последват и стъпки в международното и националното законодателство, каза още Красимира Стоянова.
Според проучвания идеята столичното летище да се нарича “Васил Левски” среща широка подкрепа в българското общество.Четиринайсетият традиционен Събор на хърцоите ще се проведе днес в село Кацелово, община Две могили, Русенско. Събитието, което е под патронажа на кмета на Две могили Мариета Петрова, ще започне в 09.30 часа с водосвет за здраве и благоденствие...
Две от големите марионетки на Puppets Occupy Street от град Крайова, Румъния, ще гостуват в София за първи път в рамките на Международния фестивал за улични изкуства 6Fest (ШестФест). Те ще се появят пред софийската аудитория на 9 август, събота..
В събота минималните температури ще са от 16° до 23°, в София – 16°. През деня ще е слънчево. Ще духа слаб, в югоизточните райони умерен вятър от изток-североизток. Дневните градуси ще се повишат още. Максималните температури ще бъдат от 32° до 37 ° , в..
Силното земетресение, с магнитуд над 6 по Рихтер, което разтърси в неделя, в 19,53 ч., Западна Турция беше усетено почти в цяла България. Дежурният..
При строително-ремонтни дейности на Северната сграда (откъм ул. "Оборище") на Националната художествена академия в София е намерен античен тегулен гроб –..
Министърът на външните работи Георг Георгиев прие делегация, представляваща Йорданската асоциация на завършилите български университети в състав д-р..