В понеделник над по-голямата част от страната ще се задържи облачно с валежи от дъжд, по-значителни в югоизточните райони. В Предбалкана ще превали слаб сняг. От югозапад валежите ще спират и облачността ще се разкъсва и намалява. Ще духа до умерен вятър от изток-североизток, в Източна България от север-североизток. Минималните температури ще бъдат между 0° и 5°, в София – 1°, а максималните – между 2° и 7°, малко по-високи в крайните източни райони, в София – около 4°.
В планините ще бъде облачно с валежи от сняг. Ще духа умерен до силен вятър от изток-югоизток. Максималната температура на височина 1200 м ще бъде 0°, на 2000 метра – около минус 4°.
По Черноморието времето ще бъде облачно и дъждовно. По-значителни количества валежи ще има главно по южното крайбрежие. Ще духа умерен североизточен вятър. Максималните температури ще бъдат 10°-12°, а на морската вода – 12°-13°. Вълнението на морето ще бъде 3-4 бала.
На Балканите ще бъде облачно с валежи от дъжд предимно в южните и източните райони. Над северозападните райони облачността ще се разкъсва и намалява до предимно слънчево.
В Атина ще бъде 15 градуса, в Истанбул – 13, в Белград и Букурещ – 7.
Във Великобритания, на Скандинавския полуостров, страните от Бенелюкс, Франция и северната част от Испания ще бъде предимно облачно с валежи от дъжд, в Шотландия и Норвегия – и от сняг. Облачно и дъждовно ще бъде също в Германия и в района около Алпите. В останалите централноевропейски страни ще преобладава слънчевовреме. В по-голямата част от Източна Европа се очакват слаби валежи от дъжд, сняг ще има в крайните северни и в централните райони от Европейска Русия. Над балтийските страни и Украйна облачността ще бъде разкъсана до слънчево.
В Мадрид ще бъде 15 градуса, в Рим – 14, в Париж – 11, във Виена – 10, в Мюнхен – 9, в Стокхолм – 6, в Санкт Петербург – 5, в Москва – 3, в Киев – 2.
В Мелбърн ще бъде 31 градуса, в Кейптаун – 25, в Ню Йорк – 5, в Чикаго – минус 1.
Единадесетото издание на Международния фестивал за късометражно кино "Карантината" ще се проведе от 5 до 9 август в морската столица на България - Варна, предаде БТА. В пет вечери, пред рибарското селище "Карантината" в квартал "Аспарухово", зрителите..
Във вторник минималните температури ще са от 15 ° до 21°, в София 15°. През деня ще е слънчево. Над Западна и Централна България, ще се заоблачава и на много места ще има краткотрайни валежи, главно в планините временно интензивни и с гръмотевици...
Общественици настояха държавата да заеме позиция за ситуацията в Газа . "Докато в Международния съд на ООН върви дело по обвинения в геноцид, България няма моралното право да мълчи или да се крие зад процедурни формулировки . Напротив – страната ни е..
Решение за работа, която никой не желае да работи предлагат двама млади български изобретатели. Роденият в Катар Грегори Леон Фури и Мартин Георгиев от..