Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Президентът даде началото на 22-рото издание на "Българската Коледа"

Снимка: БТА

Началото на 22-рото издание на благотворителната инициатива "Българската Коледа" беше поставено от президента Румен Радев в Добрич. Насловът на кампанията е "Да дарим надежда на дете в беда" и цели осигуряване на високотехнологична апаратура за ранна диагностика и лечение. "Вярваме, че с нейното осигуряване българските лекари ще разширят своите възможности за прилагане на съвременни, високоефективни и иновативни методи на лечение", каза президентът. През изминалата година са подпомогнати най-много деца от създаването на инициативата – 590. Събраните средства са над 3.2 млн. лева, а подпомогнатите болници с високотехнологична апаратура са 22. При откриването на инициативата Радев изрази увереност, че "Българската Коледа" се е превърнала през годините не просто в дарителска кампания, а се е утвърдила като една истинска обществено значима кауза.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 11 август 2025 г.

В "България днес" на 11 август слушайте: 04:56 Актуално от българските общности по света 15:50 Съвременното лице на един древен град – как се развива Пазарджик и защо чужденците се установят тук 28:15 Златоград е домакин на Международна..

публикувано на 11.08.25 в 19:00

Античен гроб беше открит в основите на Националната художествена академия

При строително-ремонтни дейности на Северната сграда (откъм ул. "Оборище") на Националната художествена академия в София е намерен античен тегулен гроб – част от Източния некропол на Антична Сердика.  Ядрото на некропола е разположено под и около..

публикувано на 11.08.25 в 16:26

Силното земетресение от неделя вечерта в Турция е усетено и в България

Силното земетресение, с магнитуд над 6 по Рихтер, което разтърси в неделя, в 19,53 ч., Западна Турция беше усетено почти в цяла България. Дежурният сеизмолог в Националния институт по геофизика, геодезия и география към Българската академия на науките,..

публикувано на 11.08.25 в 11:44