Еврокомисията настоява за незабавно прилагане на мерки за ликвидиране на установеното огнище на чума във Велинград.
В становище на Дирекция "Управление на кризи в храните, животните и растенията" към Генералната дирекция "Здравеопазване и безопасност на храните" се казва, че по-нататъшно забавяне на българските институции застрашават здравето на овцете и козите, не само в България, но и в целия ЕС.
Подчертава се, че чумата по дребните преживни животни е силно заразно вирусно заболяване, за което се изисква незабавно ликвидиране още при откриването му. Ппосочва се, че България е потвърдила инфекцията според еврорегламентите след лабораторното изследване в Национална референтна лаборатория.
От дирекцията допълват, че след като инфекцията е потвърдена, не е нужно допълнително вземане на проби за потвърждение.
В сряда минималните температури ще са от 17° до 23°. В София ще е 17°. Преди обяд ще бъде слънчево. След пладне, атмосферата ще се лабилизира. Ще се развие купесто-дъждовна облачност и в западните и централни райони, ще превали краткотраен дъжд с..
Много от сънародниците ни в чужбина, приемат работата си по различни народолюбиви каузи като мисия, в която винаги влагат цялата си душа. Това прави и българката Валентина Александрова – Кирова, поделяйки ежедневието между грижите за семейството си..
Над 70 представители на български неделни училища зад граница, университетски преподаватели и експерти от Министерството на образованието и науката се събират във Велико Търново за годишната конференция на Асоциацията на българските училища в чужбина..
България се появи в класация на италианското издание Il Messaggero, което препоръчва 10 от най-достъпните и нискобюджетни морски дестинации на Стария..
Тъжно е това наше българско лято... Жега с температури от над 40 градуса в продължение на дни. А горещините, заедно с безхаберието и човешкото..
Климатичните промени силно влияят на земеделието в България, включително и на тютюнопроизводството. Затова се търсят сортове, способни да се справят със..