Най-новата туристическа атракция в столицата – “Трамвай 83” на общинското предприятие “Туризъм”, ще бъде открита днес с духова музика на представителния оркестър към Сухопътните войски.
Трамваят, разположен на площад “Бански” срещу Централните хали, ще изпълнява функциите на туристически информационен център. Той е реставриран през 2015 г. по инициатива на Сдружение “Градски транспорт и инфраструктура”.
Над 36 години трамваите МАН-Сименс са били част от всекидневния живот на столичани. Трамвай 83 и трамвай 92 продължават да работят като служебни мотриси до средата на 80-те години на ХХ век. През 1999 г. трамвай 92 е възстановен и става първото атракционно превозно средство на релси в София.
В рамките на събитието ретро трамвай 92 ще изпълни три безплатни курса край основни столични забележителности. Всеки пътник ще получи автентичен билет в духа на 30-те години, а кондуктор ще перфорира билетите с датата на пътуването.На 7 август от 18:30 часа в галерията на Културно-информационния център на Северна Македония в София, ще бъде открита изложбата "Пространства на конюнкция". Експозицията на Национална галерия на Северна Македония е наречена "Картография на фрагмента..
Българската православна църква направи официално обръщение за "езическата нео-индуистка пропаганда с лъжехристиянски елементи". Митрополитите призовават за по-голяма бдителност към "гастролиращи гурута, самозвани "духовни учители" и гравитиращите около..
Варна е домакин на 12-то издание на RADAR Festival Beyond Music , което ще се проведе между 7 и 10 август. Темата на събитието тази година е бъдещето на музиката в ерата на изкуствения интелект – тя ще бъде разгърната както в концертите, така и на..
Министърът на външните работи Георг Георгиев прие делегация, представляваща Йорданската асоциация на завършилите български университети в състав д-р..
В нощта между 12 и 13 август небето над България ще поднесе едно от най-впечатляващите природни зрелища – пика на метеорния поток Персеиди. Очаква..
В сряда, 13 август, минималните температури ще са от 18 до 23°, в София – 18°. През деня ще е слънчево. Ще духа слаб, в Дунавската равнина и..