Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Forbes: Пловдив е сред най-добрите дестинации за коледните и новогодишни празници

Снимка: forbes.com

В класация на Forbes вторият ни по големина град Пловдив е в ТОП-3 на препоръчаните дестинации за предстоящите коледни и новогодишни празници. 

Експерти на туристическата организация European Best Destinations поставят Пловдив на трето място, определяйки го и като "европейска столица на виното". При подбора на дестинациите са анкетирани групи от пътници, които са посочили любимите си места за отдих и пътешествия – от луксозни и слънчеви курорти до изискани дестинации за културен туризъм.

В статията си Forbes пише: "Пловдив – най-старият постоянно обитаван град в Европа, със завладяващата си смесица от история и модерност, е предпочитана туристическа дестинация през цялта година. Античните паметници и Старият град, с неговите калдъръмени улици и очарователна архитектура, осигуряват романтичен фон за новогодишните празненства".

Пред Пловдив се нареждат единствено Мадейра (Португалия) и Марбея (Испания).

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Кристина Патрашкова разказва в Берлин за българските писатели и цензурата

В Българския културен център в Берлин известната журналистка Кристина Патрашкова ще представи книгата си "Въпреки всичко. Българските писатели в годините на цензурата". Изданието е разказ за историята и съдбата на едни от най-известните български..

публикувано на 04.02.25 в 08:10

България днес - 3 февруари 2025 г.

В "България днес" започваме работната седмица с обобщение на археологическата 2024 година за България и артефактите, които я описват в специална експозиция "Древни находки. Нови открития. Археологически сезон 2024", показана в Националния исторически..

публикувано на 03.02.25 в 19:00
Зима край река Струма

Температурите ще се понижават и във вторник

Във вторник , 4 фвруари, минималните температури ще бъдат между минус 3 и 2°, в София - около минус 2°. През деня студеният въздух ще обхване цялата страна. По-значителна облачност ще има над южната половина от страната. Главно в Рило-Родопската..

публикувано на 03.02.25 в 18:15