Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Очаква ни хладно утро и топло за сезона време в сряда

Снимка: БГНЕС

В сряда, 18 декември, минималните температури в България ще са между минус 0 и 5°, в София се очакват 0°. През деня ще преобладава слънчево време, след обяд с временни увеличения на облачността. Ще духа до умерен вятър от запад-северозапад. Максималните температури ще са между 10° и 15°, в столицата – около 12°. 

В планините
ще бъде предимно слънчево. Ще духа умерен, по билата и силен вятър от северозапад. Максималната температура на височина 1200 м ще бъде 8°, на 2000 м около 2°.

По Черноморието
– слънчево, но ветровито. Максималните температури ще бъдат до 11-13°. Морската вода е 10-12°. Вълнението на морето ще е около 2 бала. 

В четвъртък и петък
ще остане слънчево над страната. 

На Балканите ще преобладава слънчево и сравнително топло време. По-значителни увеличения на облачността ще има над западните и северните райони от полуострова. 
В Атина ще е максимум 17°, в Букурещ – 11°, в Белград и Истанбул – 13°. 

Над по-голямата част от Европа ще е облачно. Валежи от дъжд ще има в северните райони на Пиренейския п-ов, в Белгия, Нидерландия, Люксембург, Дания и южните части на Скандинавския п-ов. Сняг ще вали в северните райони на Скандинавския п-ов и в по-голямата част от европейската територия на Русия. Слънчево ще бъде в източната половина на Испания и южните райони на Италия. 

В Рим и Париж се очаква термометрите да отчетат до 13°, в Мадрид – 12°, в Лондон –14°. В Берлин максималната температура ще е до 10°,  за Москва прогнозата е за минус 8°. 
В Монреал ще е облачно с валежи, максималните температури достигат 3°, в Ню Йорк ще е 9° и ще превали. В Чикаго максималната температура ще е 3° и ще прехвърча слаб сняг, а в Лос Анджелис се очакват максимум 26°.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Възможни са слаби валежи в Южна България, затоплянето продължава

В четвъртък , 23 октомври, минималните температури ще са от 6 до 11°, по Черноморието 13-16°, в София – 7°. Сутринта на места в низините и котловините видимостта ще е намалена заради мъгла или ниска облачност. През деня облачността над страната ще е..

публикувано на 22.10.25 в 19:16

България днес - 22 октомври 2025 г.

В "България днес" на 22 октомври слушайте: 02:15 – Актуално от България и сънародниците по света 13:22 – Православен църковен календар - Прославление на светите мощи на Патриарх Евтимий Търновски 22:49 – Разговор за..

публикувано на 22.10.25 в 19:00

Младите лекари ще получат желаното увеличение на заплатите си

На ниво коалиция сме взели решение представените искания на младите лекари като нива на възнаграждения да бъдат удовлетворени, заяви на заседание на парламентарната здравна комисия нейният председател Костадин Ангелов, предаде репортерът на БНР..

публикувано на 22.10.25 в 16:33