Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

И в четвъртък ще бъде слънчево, но по високите места

Снимка: БТА

През нощта ще има висока облачност, по-значителна над южните райони. В повечето места вятър ще отслабне и стихне. След полунощ в котловините, по поречията и черноморското крайбрежие видимостта ще бъде намалена, на места ще се образуват мъгли с ниска облачност. Минималните температури ще бъдат между минус 2° и 3°, в София - около минус 1°.

В четвъртък преди обяд на места ще бъде мъгливо. Около и след обяд видимостта временно ще се подобри и ще преобладава слънчево време. Ще бъде почти тихо. Максималните температури ще са между 9° и 14°, в районите с по-трайни мъгли – между 4° и 8°, в София - около 8°.

В планините ще бъде предимно слънчево. Ще духа слаб и умерен вятър от запад-северозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 9°, на 2000 метра – около 3°.

По Черноморието, на места преди обяд ще има намалена видимост и мъгла. Около обяд видимостта ще се подобри и ще преобладава слънчево време. Ще духа слаб и временно умерен вятър от юг-югоизток. Максималните температури ще бъдат между 11° и 13°. Температурата на морската вода е 10°-12°. Вълнението на морето ще бъде около 2 бала.

На Балканския полуостров, над по-голямата част от него ще преобладава слънчево и сравнително топло време. На места в низините ще бъде с намалена видимост. По-значителни увеличения на облачността ще има над северозападните и най-южните райони от полуострова.

В Югоизточна Европа и Средиземноморието ще преобладава слънчево време. На места в низините ще има намалена видимост.

В Европейска Русия ще бъде облачно и на много места мъгливо, като от запад там ще настъпва топъл фронт и ще завали сняг.

На Скандинавския полуостров и в района на Балтийско море ще бъде ветровито, с валежи от сняг в северните части и от дъжд – в южните.

В Западна и Централна Европа, при навлизането на студен фронт от север, ще бъде ветровито и дъждовно.

На Британските острови валежите постепенно ще спират и облачността ще се разкъсва, но температурите ще се понижават.

В Лондон 7°, Париж 12°, а в Рим 13°. В Белград 11°. В Москва – 2°, Букурещ 12°. В Истанбул 12°. Атина 17°.

Във Ванкувър 10°. В Сан Франциско 13°. В Чикаго 1°. В Мелбърн 35 и Сидни 22°. В Окланд 23°. и Уелингтън 17°.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Официално стартира дейността на съвместния контингент за охрана на българо-турската граница

В понеделник, 3 февруари, в Свиленград с официална церемония стартира дейността на съвместен контингент от служители на България, Австрия, Румъния и Унгария за охрана на българо-турската граница. Българският министър на вътрешните работи Даниел Митов ще..

публикувано на 03.02.25 в 06:30

Започнали са тестове за 6G, изключват част от 2G и 3G мрежите в България

Част от действащите мобилни мрежи в България ще бъдат изключени през 2025 година. Председателят на Комисията за регулиране на съобщенията Иван Димитров обясни, че предстои да бъде пренареден честотният ресурс и да се създаде възможност за по-добро..

публикувано на 02.02.25 в 16:52

Отлагането на доклада за еврозоната не е фатално, по-важна е финансовата стабилност

Отлагането на искането на конвергентен доклад за влизането на България в еврозоната не е фатално. По-важно е да се постигне стабилност в управлението, финансите и икономиката. Това заяви в село Делчево вицепрезидентът Илияна Йотова, която участва в..

публикувано на 02.02.25 в 15:43