Повечето от страните в НАТО и ЕС имат споразумения за сътрудничество в областта на сигурността с Украйна. Това коментира началникът на отбраната адмирал Емил Ефтимов в отговор на журналистически въпрос за 10-годишното Споразумение за сътрудничество в областта на сигурността между България и Украйна. По думите му, няма нищо ново в това споразумение за Българската армия, "което да поставя в ситуация да решаваме някакви извънредни нови задачи".
В края на ноември служебното правителството прие решение, с което одобри подписването на актуализиран проект на споразумение за сътрудничество в областта на сигурността между България и Украйна, напомня БТА. Споразумението наскоро беше успешно финализирано в рамките на експертни консултации с украинската страна.Президентът на България Румен Радев и кралят на Йордания Абдула Втори са домакини на срещата на високо равнище "Процес Акаба" с фокус върху Балканите, в която участват близо 30 делегации, водени от държавни ръководители, представители на..
Българският патриарх Даниил прие вчера на среща принц Гази бин Мохамед - главен съветник на краля на Йордания Абдула Втори по религиозните и културните въпроси, съобщи Българската патриаршия. Принцът е част от официалната делегация на Йордания,..
Правителството ще остане нетърпимо към всяка форма на корупция. Това заяви от парламентарната трибуна премиерът Росен Желязков по повод разследването на Европейската прокуратура за разширението на подземното газохранилище "Чирен". По думите на..