Генералният секретар на НАТО Марк Рюте пристига днес на посещение в България. На учебен полигон "Ново село" той ще се запознае с дейността на Многонационалната бойна група с рамкова държава Италия, на която нашата страна е домакин.
В рамките на посещението си Марк Рюте ще се срещне с министъра на отбраната Атанас Запрянов и началника на отбраната адмирал Емил Ефтимов. Ще бъдат обсъдени въпроси от актуалния дневен ред на Алианса. В срещата ще участва и министърът на външните работи Иван Кондов.
България продължава да подкрепя усилията на Украйна за установяване на справедлив и траен мир, заяви министър-председателят Росен Желязков на среща с президента Володимир Зеленски, съобщи правителствената пресслужба. Двамата са разговаряли в..
Турция е домакин на преки преговори между Русия и Украйна В Турция започват преговори между Русия и Украйна за постигане на примирие. Министърът на външните работи на Турция Хакан Фидан се срещна късно снощи с руската делегация, оглавявана..
Споразумението за доставка на природен газ, сключено с турската компания "Боташ", е в дневния ред на парламента по искане на ГЕРБ-СДС. Депутатите ще изслушат по темата настоящия енергиен министър Жечо Станков, бившия служебен министър на..
Турция е домакин на преки преговори между Русия и Украйна В Турция започват преговори между Русия и Украйна за постигане на примирие...
България продължава да подкрепя усилията на Украйна за установяване на справедлив и траен мир, заяви министър-председателят Росен Желязков на среща с..