Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

От ГЕРБ-СДС призоваха премиера Главчев да оттегли споразумението с Украйна

Даниел Митов
Снимка: БГНЕС

От ГЕРБ-СДС призоваха премиера Димитър Главчев да оттегли 10-годишното Споразумение за сигурността с Украйна. По думите на Даниел Митов от ГЕРБ моментът, избран от Главчев за внасянето на такъв тип споразумение в парламента е безкрайно неудачен. По-рано днес Главчев поиска от парламента да даде нарочен мандат на служебното правителство за подписване на споразумението.

Митов подчерта, че такова решение  трябва да се вземе от редовен кабинет. Той заяви, че подобни разговори могат да навредят на водените в момента преговори за правителство.

"В края на живота на това служебно правителство се предлага текст, който ще предизвика прекалено разгорещена динамика. В момента водим разговори за съставяне на солидно парламентарно мнозинство, което да избере кабинет с 4-годишен мандат, а подобен тип предложение може да попречи дори на преговорния процес", коментира Митов в кулоарите на парламента.

Срещу подписването на споразумението вече се обявиха от "БСП-Обединена левица" и "Възраждане".

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Емил Радев

България да се възползва от евросолидарността за финансиране на инфраструктура

След приемането в Шенген трябва да оправим инфраструктурата по границата с Турция, Сърбия и Румъния, за да улесним трафика, да стане по-бърз и по-удобен, коментира пред БНР евродепутат Емил Радев. "Транспортът особено беше засегнат. Например..

публикувано на 13.12.24 в 11:30
Александър Николоски

Македонски вицепремиер нападна София, че не строи железницата по Коридор №8

Представителите на България не искат да дойдат в Скопие за трета среща за жп Коридор №8, защото „ще се сблъскат със собственото си поражение и ще трябва да започнат да работят”, заяви в интервю по ТВ Канал 5 вицепремиерът и транспортен министър..

публикувано на 13.12.24 в 11:20

България и Румъния стават пълноправни членове на Шенгенското пространство

Съветът на ЕС реши проверките по сухопътните шенгенски граници на България и Румъния да отпаднат от 1 януари 2025 г., съобщи Унгарското председателство на Съвета. От 31 март 2024 г. беше премахнат контролът по вътрешните въздушни и морски граници с двете..

публикувано на 12.12.24 в 11:35