Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Райна Манджукова: „Героите са българите зад граница“

Снимка: БТА

Северино Кожухаров, съсобственик на в-к „БГ БЕН“, който излиза във Великобритания, връчи почетна награда за 2024 г. „най-добър партньор и активен принос за развитието на вестник „БГ БЕН“ на председателя на Агенцията за българите в чужбина Райна Манджукова.
Това стана по време на представянето в София, на специалното издание, посветено на 20-годишнината на вестника, предава БТА. На церемонията Манджукова заяви, че героите са българите зад граница: 
„Тези в Лондон, онези в Аржентина, които не знаят български, но намират две думи, за да кажат „добре дошла“. Онези в Унгария, на които вече не им трябваме, защото унгарската държава им поема всичко, от което имат нужда, но те продължават да са българи и оставят снимките си на починалите в църквата, за да бъдат заедно
Всичките те са героите. А ние всички с Вас тук сме им длъжници“.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

В САЩ фототипно преиздадоха легендарния "Македонски алманах" на МПО

В Чикаго беше представено фототипно издание на редкия и изключително ценен "Македонски алманах", публикуван през 1940 г. в Индианаполис от Македонската патриотична организация (МПО). Във Фейсбук генералният консул на България в Чикаго Светослав..

публикувано на 12.09.25 в 11:07

"Здравей, море" – музикален поздрав от Лас Вегас пази слънчевите летни емоции

В първите дни на септември, когато лятото се опитва да се изниже измежду пръстите ни с последните песъчинки морски пясък, от Лас Вегас долетя музикален поздрав, който ни връща към морето, слънцето и усмивките. Децата от детската театрална формация..

публикувано на 09.09.25 в 11:10

Вицепрезидентът откри учебната година в най-старото училище на българите зад граница

Вицепрезидентът Илияна Йотова откри учебната година в най-старото създадено от българи училище в чужбина - Теоретичния лицей "Св. св. Кирил и Методий" в Стар Бешенов (Дудещи Веки) в Румъния. Дворът на гимназията се оказа тесен за всички желаещи да споделят..

публикувано на 08.09.25 в 15:11