Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

ЕС не е установил нарушение на конкуренцията при сделката с „Боташ“

Снимка: БНР-архив

Генералната Дирекция "Конкуренция" на Евркомисията уведоми "Булгаргаз“ и "Булгартрансгаз“, че делото за споразуменията, сключени между българските компании и турската енергийна компания "Боташ“ е приключено и не са установено нарушения по конкуренцията. През октомври 2023 г. ЕС образува дело за разследване дали са нарушени европравилата за конкуренция със сделката сключена в края на 2022 г. за доставка на втечнен природен газ от терминали в Турция и резервиране на капацитет на точките на междусистемна свързаност между България и Турция.Търговските параметри в договорите не са проверявани, уточняват от Брюксел. Временната парламентарна комисия в България, която беше създадена в края на 2023 г. за да провери фактите по договора, установи загуби от 500 000 долара на ден за българската страна от сделката с "Боташ“.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Всеки пети чуждестранен работник у нас е узбекистанец

Нелегални посреднически фирми от Узбекистан изпращат в България работници с обещанието за 5000 лева заплата. Сблъсъкът с реалността отказва хората да останат, а ощетени са работодателите. Как да се избегнат тези капани и как да се подобрят..

публикувано на 13.11.25 в 18:45

Средната брутна работна заплата за септември е 2580 лева (1319.13 EUR)

Средната брутна месечна работна заплата в България за юли 2025 г. е 2570 лв. (1314.02 EUR), за август - 2497 лв. (1276.7 EUR), и за септември - 2580 лева.  Спрямо третото тримесечие на 2024 г. средната месечна работна заплата нараства с 12.0%,..

публикувано на 13.11.25 в 16:35

6 млн. евро за бизнеса в пограничните райони на България и Сърбия

Близо 6 млн. евро ще бъдат инвестирани в проекти за индиректна подкрепа на бизнеса в пограничните региони на България и Сърбия по програма ИНТЕРРЕГ, съобщиха от Министерството на регионалното развитие. Проектът с абревиатурата RESCALE ще обедини 200..

публикувано на 13.11.25 в 16:16