Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

България изрази съболезнования за жертвите от Магдебург и осъди атентата

Снимка: ЕПА/БГНЕС

"Ужасното нападение в Магдебург в навечерието на Коледа е възмутително. Подобни престъпления и прояви на насилие са напълно недопустими" - това написа президентът Румен Радев в социалната мрежа “X“ по повод терористичната атака над коледния базар в Магдебург, Германия. Държавният глава изрази най-дълбоките си съчувствия към роднините на жертвите, на всички засегнати и на целия германски народ.

Председателят на парламента Наталия Киселова изпрати съболезнователен адрес до председателя на Бундестага на Федерална република Германия Бeрбел Бас по повод трагичния инцидент в Магдебург. Киселова заявява своята съпричастност към близките на жертвите и надеждата си за пълно възстановяване на ранените от този жесток акт на насилие. В навечерието на Рождество Христово европейската общност е обединена от своите ценности и вярата в доброто, които ни помагат да бъдем още по-солидарни и единни срещу всяка проява на агресия и антихуманизъм", посочва в своето писмо Наталия Киселова. 


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Нова зона за контрол на танкерите в Бургас заради замърсяване на въздуха

Властите в Бургас въвеждат 35-километрова зона за сигурност в акваторията на Бургаския залив, в която няма да се допускат танкери, изчакващи на рейд, съобщи БТА. Мярката е в отговор на нарастващото обществено недоволство заради случаи на задушливи..

публикувано на 03.07.25 в 09:37

Юлските горещници продължават

В четвъртък минималните температури ще са от 13 до 20°. В София ще е 16°. През деня ще бъде слънчево, в следобедните часове и горещо. Ще духа слаб, в югоизточните райони до умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще са между..

публикувано на 02.07.25 в 18:30

Акция в София срещу група за незаконно предоставяне на българско гражданство

ДАНС и ГДБОП провеждат в София акция срещу група, занимаваща се с незаконно предоставяне на българско гражданство. Разследват се случаи, при които срещу заплащане е осигурявано българско гражданство на хора от трети страни. Извършват се претърсвания..

публикувано на 02.07.25 в 17:34