Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Българското училище в Сао Пауло с видео поздрав за Коледа и Нова година

Снимка: Българско училище в Сао Пауло

За коледните и новогодишните празници Българското училище в Сао Пауло отправи видео поздрав до всички свои ученици, родители, учители и представители на българската общност в Бразилия.
"Бъдете здрави, бъдете силни, бъдете обичани и следвайте мечтите си!", казва десетокласничката София Спасова Коста в своя поздрав, включен в качения в официалния YouTube канал на училището видеоклип.


През празничния декември учениците изработиха празнична украса, сурвачки и коледни картички в разкритите за целта "Коледни работилнички". По инициатива на екипа на училището пък се състоя празничен обяд с представители на българската и на бесарабската общност.
Българското училище в Сао Пауло е първото българско училище в Бразилия и до момента единственото на територията на Южна Америка. В него ученици от предучилищна група до 12 клас изучават български език и литература, история и география на България по адаптирани учебни програми на Министерството на образованието и науката.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Българите от Комодоро Ривадавия представят България на фестивал в Аржентина

Българското дружество "Кирил и Методий" в град Комодоро Ривадавия, провинция Чубут, Аржентина, подреди традиционен български щанд в рамките на Националния фестивал на чуждестранните дружества, провеждан в момента в аржентинския град. Това споделиха..

публикувано на 09.09.25 в 14:46

Българите в Бразилия ще отбележат заедно първия учебен ден и 22 септември

Българите в Бразилия по традиция ще съчетаят отбелязването на 22 септември - Денят на Българската независимост, и откриването на новия учебен сезон. За това съобщават на сайта си от българското училище в Сао Пауло.  Събитието ще се състои на 21..

публикувано на 03.09.25 в 16:56

В Аржентина коронясаха новите посланици на българската култура

Българското дружество "Кирил и Методий" в град Комодоро Ривадавия, провинция Чубут, Аржентина, официално обяви новите двама посланици на българската култура, които ще представляват организацията през следващата година.  На официално тържество..

публикувано на 31.08.25 в 10:50