Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Предстои застудяване с валежи от дъжд и сняг

Снимка: БТА

В сряда с умерен, в Източна България и силен вятър от север-североизток ще нахлува студен въздух. Ще бъде облачно, почти навсякъде ще вали и на места количествата ще бъдат значителни. В Предбалкана и по високите полета те ще бъдат от сняг, а в останалата част от страната – от дъжд. Минималните температури ще бъдат в широки граници – от минус 1° в котловините в Западна България до 8°-10° по Черноморието, а максималните – предимно между 2° и 7°.

В планините ще бъде облачно и мъгливо с валежи от сняг. Ще духа силен, по билата и временно бурен вятър от изток-североизток. Максималната температура на височина 1200 м ще бъде около 0°, на 2000 м – около минус 3°.

По Черноморието ще бъде облачно и дъждовно. Ще духа силен вятър от североизток. Максималните температури ще бъдат между 10° и 12°, а на морската вода – 10°-11°. Вълнението на морето ще се усили и ще достигне 4-5 бала.

На Балканите ще бъде облачно с валежи от дъжд, в северозападните райони – от сняг. В планинските райони от централната част на полуострова също ще превалява сняг.

В Истанбул ще бъде 16 градуса, в Атина – 13, в Букурещ – 7, в Белград – 3.

Над Пиренеите ще бъде предимно слънчево, а над Западна и Централна Европа – облачно с превалявания от дъжд. В прибалтийските страни, Беларус и Скандинавския полуостров също ще бъде облачно с валежи от дъжд. В крайните северни райони от полуострова ще вали сняг, както и над останалата част от Източна Европа.

В Мадрид ще бъде 14 градуса, в Рим – 12, в Париж – 10, в Стокхолм – 8, във Виена – 4, в Мюнхен и Санкт Петербург – 2, в Киев – 1, в Москва – 0.

В Кейптаун ще бъде 34 градуса, в Мелбърн – 32, в Чикаго – 4, в Ню Йорк – 1.




БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 11 февруари 2025 г.

"България днес" на 11 февруари е своеобразен културен афиш на събития, свързани с българската общност в чужбина. Ще започнем с покана за концерт в Брюксел по повод Деня на влюбените и Трифон Зарезан с участието на сопраното Анета Тодорова. Ще..

публикувано на 11.02.25 в 19:00

Международните летища в България ще бъдат оборудвани с анти-дрон системи

Всички международни летища в България да бъдат оборудвани с анти-дрон системи се договориха министърът на транспорта и съобщенията и вицепремиер Гроздан Караджов и представители на летищата в София, Варна, Бургас, Пловдив, Горна Оряховица,..

публикувано на 11.02.25 в 17:42

"Трансперънси Интернешънъл" отчита влошаване на индекса за корупция

България остава сред държавите с високи нива на корупция в публичния сектор, сочи индексът за възприятие на корупцията за 2024 г., публикуван от неправителствената организация Transparency International. С 43 точки индекс България е на 76-о..

публикувано на 11.02.25 в 12:01