Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Ново столично читалище ще носи името на Кирил Маричков

Снимка: БГНЕС

От фондация "Наталия Симеонова" са подали документи за регистрация на читалище, което ще носи името на легендата на българската рок музика Кирил Маричков. Това съобщи пред БНР бившата водеща на едно от популярните преди време телевизионни предавания "Море от любов". Наталия Симеонова посочи, че културната институция ще се намира в София. 

"Много млади хора около нас творят прекрасни неща. Идеята е да превърнем това в нещо, което няма да носи архаичните асоциации на читалищата до момента. То ще  е много модерно. В него ще се учи монтаж, телевизия, подкасти и т.н", разказва Симеонова. Липсва ми телевизията такава, каквато беше, не такава, каквато стана, призна тя в предаването "12+3" на програма „Хоризонт“. 

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Три нови електрически локомотива влизат в експлоатация

Три нови електрически локомотива “Сименс Смартрон” влизат в експлоатация от днес, съобщи транспортният министър Гроздан Караджов. Два от тях ще обслужват влакове по направлението София-Бургас, а един – по линията София-Русе. Новите машини са..

публикувано на 10.10.25 в 15:35

БНР иска да разшири своето излъчване в Молдова

Българското национално радио (БНР) може да разшири излъчването си в Молдова и особено в Тараклийския район, в който е концентрирана българската етническа общност в страната. За това са разговаряли посланикът на Република Молдова в София Емил Жакота..

публикувано на 10.10.25 в 13:27

Расте броят на българите, получаващи пенсии от чужбина

Над 80 000 са били към края на 2024 г. хората с пенсии и добавки, отпуснати по еврорегламенти и международни договори, отчита Националният осигурителен институт. Това са българи, работили в 44 държави от ЕС и страни, с които България има договорни..

публикувано на 10.10.25 в 10:59