Ученици от Първо българско училище "Св. св. Кирил и Методий" в Ковънтри участваха в обичая коледуване.
"Нашите къщи бяха благословени от коледарите на училището ни! Благодарим им, че внесоха късче от България в дома ни с този обичай! Така съхраняваме и предаваме тази българска традиция", четем на фейсбук страницата на училището.
Първо българско училище "Св. св. Кирил и Методий" в Ковънтри предоставя обучение по български език и литература, история и география на България по програмата на Министерството на образованието и науката. Към него има също така клуб по народни хора, театрална трупа и артистични техники.
В училището се организират и съвместни уроци между учениците от гимназиалния и началния етап по повод честването на важни дати от българския календар. "По този начин големите ученици предават своите знания и опит на по-малките, създавайки приемственост между възрастовите групи", отбелязват от училището.
Фолклорна група "Пендари" и певческа група "Леле мале" ще представят страната ни на Международния фолклорен фестивал в Ровин, Хърватска, предаде блогът на българите в Австрия Melange Bulgaren. Фестивалът на брега на Адриатическо море се провежда за шеста..
Българо-швейцарската асоциация "Канатица" - пазител на българските традиции, език и култура, отправи през Фейсбук поздрав към българите по света за 22 септември - Деня на българската независимост. "На 22 септември България чества едно от най-значимите..
След като преди седмица беше открита учебната година в Българското неделно училище "Св. св. Кирил и Методий" в Атина, днес предстоятелят на българския православен храм "Св. Преподобни Йоан Рилски - Чудотворец" в гръцката столица - отец Стефан,..
17 октомври 2025 година ще остане в историята като датата, на която министърът на културата на Унгария връчва документа, с който Традицията на..