Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Столичната община ще помага на изявени деца в изкуствата, образованието и спорта

Снимка: Ани Петрова

Фонд за подкрепа на изявени деца в областта на културата, изкуствата, науката, образованието и спорта на Столичната община ще финансира участието им в международни конкурси и ще отпуска стипендии за обучение у нас и в чужбина. Той ще започне работа в края на пролетта на Новата година.

"Освен създаването на фонда, ще работим за подобряване на цялостната инфраструктура и материална база, за да могат децата да открият своя талант, а пък заедно чрез общината той да бъде подкрепен и доразвит", заяви столичният кмет Васил Терзиев.

Към фонда ще бъдат създадени експертни съвети във всички области и в тях доказани специалисти ще помагат на Управителния съвет при избора на проекти.



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

София е домакин на международно изложение за технологии в металообработката

В софийския Интер Експо Център от 30 септември до 3 октомври се провежда международното изложение MachTech&InnoTech, в центъра на което са машините и технологиите в металообработката. Продукцията си представят 150 изложители и над 500..

публикувано на 30.09.25 в 06:00

Ще има разкъсана облачност с есенни температури

Във вторник минималните температури ще са от 5 до 10°, по морето и до 13°, в София – 6°. През деня ще преобладава слънчево време. Следобед над крайните североизточни райони облачността ще се увеличи и на места там ще превали дъжд. Вятърът ще е..

публикувано на 29.09.25 в 18:30

България представи туристическия си потенциал на най-голямото изложение в Япония

Министерството на туризма участва в най-значимото международно туристическо изложение в Япония - Tourism Expo Japan, което се проведе в периода 25-28 септември 2025 г. в изложбена зала Aichi Sky Expo в Нагоя, префектура Айчи, Япония. България беше..

публикувано на 29.09.25 в 15:55