Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

С концерти по площадите в цялата страна в България ще посрещнат Новата 2025 година

Снимка: БГНЕС-архив

По традиция софиянци и гостите на столицата ще могат да посрещнат заедно Новата 2025 година на открито, под звездите на София, на централния площад "Княз Александър I Батенберг".

Събитието на днешния 31 декември е с начало от 21:30 часа. Първи ще се изяви младият талант Филип Донков, който едва на 14-годишна възраст вече е завладял социалните мрежи с впечатляващите си изпълнения. В празничната нощ на сцената ще се качат и някои от най-обичаните имена на българската музикална сцена – групите "Фактор", "Фондацията", "Керана и космонавтите", певците Стенли, Мария Чакърдъкова и др. Точно в полунощ е планирано впечатляващо светлинно шоу, което ще озари нощното небе на София.

Новогодишни концерти ще има и в редица други населени места в страната. Богата празнична програма подготвя Община Благоевград за новогодишната нощ. По традиция празникът под открито небе ще започне в 22.30 часа на площад "Георги Измирлиев".

Музикална програма ще има и във Варна. Тя ще започне в 22:00 часа на 31 декември и ще продължи до 02:30 часа на 1 януари на площад "Независимост". Сред изпълнителите ще са група EAST 17, Орлин Павлов, DEEP ZONE PROJECT, фолклорен ансамбъл "Варна" и др.

В Бургас ще се съберат на площад "Тройката" от 22.30 часа на 31 декември. За новата година за празнуващите ще бъдат осигурени над 2500 чаши с вино и също толкова парчета баница с късмети.

В Пловдив посрещането ще е на сцената на площад "Стефан Стамболов" пред сградата на общината между 22.00 и 02.00 ч.

В Търговище празникът под звездите ще е на централния площад "Свобода" от 23.00 ч.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Леко повишение на температурите

В петък ще бъде слънчево с разкъсана висока облачност. Над Източна България ще има временни увеличения на облачността, по-значителни през нощта и преди обед, когато на изолирани места ще превали. Максималните температури ще бъдат между 28° и 33°, в..

публикувано на 04.09.25 в 18:30

Български ученици спечелиха пет медала на европейска олимпиада по информатика

На деветата Европейска младежка олимпиада по информатика eJOI, която се състоя в Шумен, българските ученици спечелиха пет медала съобщи пресцентърът на МОН. На олимпиадата, от 29 август до 4 септември, в която взеха участие близо 100 състезатели от 24..

публикувано на 04.09.25 в 17:50
Елисавета Белобрадова

ПП-ДБ настоява за оставката на вицепремиера Атанас Зафиров

Присъствието на вицепремиера Атанас Зафиров на военния парад в Китай предизвика бурни реакции от страна на ПП-ДБ, които внесоха декларация в Народното събрание. От парламентарната трибуна Елисавета Белобрадова от ПП-ДБ попита в какво качество Атанас..

публикувано на 04.09.25 в 14:24