След влизането на България в сухопътния Шенген НАП засилва контрола върху стоките с висок фискален риск, като проверките ще бъдат изтеглени във вътрешността на страната и на местата за разтоварване на стоки, за които Агенцията разполага с информация в реално време. Проверки, съвместно с останалите институции, ще продължат да бъдат правени и по линията на движение на товарите, които са идентифицирани като рискови от експертите по управление на риска. Това каза изпълнителният директор на НАП Румен Спецов по време на посещение на ГКПП "Кулата" на границата с Гърция, където в присъствието на министър-председателя Димитър Главчев символично беше вдигната граничната бариера.
В "България днес" на 25 ноември слушайте: 01:48 – Актуално от България и сънародниците по света 13:05 – Отбелязваме Международния ден за елиминиране на насилието над жените на ООН 29:58 – България, като част от програмата..
В сряда минималните температури ще са от 3 до 8°, в районите с вятър – до 10-12°, в София ще е около 4°. В западните части от Дунавската равнина и Горнотракийската низина ще се задържи тихо и мъгливо. През деня над западната половина от страната ще е..
Увеличението на минималната работна заплата се подкрепя от 54,1% от българите. Една трета от анкетираните смятат, че МРЗ трябва да бъде равна на заплатата за издръжка. Това сочат резултатите от представително проучване на агенция "Мяра", поръчано от..
Сътрудничеството между български и китайски учени беше обсъдено днес в София на форум от представители на Българската академия на науките, правителството,..
Във вторник минималните температури ще са от 0 до 5°, по-високи по Черноморието – между 8 и 11°, в София ще е около 2°. През деня над Югозападна и..
Филмът Made in EU на режисьора Стефан Командарев спечели Голямата награда на публиката на 63-тия филмов фестивал в Хихон в Испания. Лентата триумфира в..