Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

91 медала по природни науки спечелиха българските ученици през 2024 година

Снимка: Сдружение на олимпийските отбори по природни науки

През 2024 г. българските ученици завоюваха 91 медала от международни, европейски, младежки и балкански олимпиади и състезания по природни науки. 11 от тях са златни, 40 - сребърни, и 40 - бронзови. Това съобщиха от Сдружението на олимпийските отбори по природни науки. 

Отбелязва се, че само от най-престижните турнири за годината - Международните олимпиади по математика, физика, химия, информатика, биология, лингвистика, астрофизика и астрономия, и изкуствен интелект, талантливите български младежи са спечелили 40 медала – 2 златни, 14 сребърни и 24 бронзови.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Немският преводач Андреас Третнер гостува в София

Немският преводач Андреас Третнер е гост днес от 18,30 ч. на "Преводачески далекоглед" - поредица от срещи на Къщата за литература и превод (София, ул. "Латинка", № 12). Андреас Третнер е преводач на проза и поезия от български, руски и..

публикувано на 21.05.25 в 14:00

Сливенската митрополия се противопостави на нестинарството

Сливенският митрополит Арсений се обяви срещу нестинарите, като им забрани да ползват икони по време на обичая. Това съобщават от Сливенската митрополия на своя сайт и в публикация във фейсбук. В своята позиция владиката казва, че в този..

публикувано на 21.05.25 в 13:47
Димитрина Горанова

Цените през летния туристически сезон ще нараснат не повече от 10%

Асоциацията на българските туроператори и туристически агенти очаква забавяне в растежа на туризма в България заради неблагоприятната икономическа обстановка в много от емитиращите пазари. Към момента са трудни прогнозите за ефекта върху сектора,..

публикувано на 21.05.25 в 13:31