Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Парламентът прие на първо четене временния Закон за бюджета

Снимка: БТА

Народните представители приеха единодушно на първо четене предложения от служебното правителство Закон за събирането на приходи и извършването на разходи през 2025 г. до приемането на държавния бюджет. 
"Основната цел е да се гарантират финансовата стабилност и нормалното функциониране на държавата", заяви финансовият министър Людмила Петкова. По думите ѝ, с приоритет ще бъдат разходите за пенсии, социални помощи, заплати, данъчни облекчения на деца, ваучерите за храна и намалената ставка за газьола за селското стопанство. Документът регламентира и плащанията по бюджетите на общините, на държавното обществено осигуряване и на Здравната каса. 
От "Демократична България" – "Продължаваме промяната" съобщиха, че преди второто четене ще внесат предложения, засягащи правителството. "Да се въведат ограничения Министерският съвет за какво може да харчи средства и до каква стойност, така че да се подсигурим, че всички тези политики ще бъдат продължени и ясно обезпечени от една страна, а, от друга страна, че Министерският съвет не може да харчи средства по свое усмотрение за каквото си реши", заяви депутатът Асен Василев, който е и бивш финансов министър.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Еди Рама

По съседски: Събития с балкански адрес

AI ще бори корупцията при обществените поръчки в Албания Албания стана първата страна в света, която назначи изкуствен интелект за министър, пише сайтът politico.eu. Виртуалният член на правителството се казва Диела, което означава "слънце"..

публикувано на 12.09.25 в 11:30
Кристин Лагард

Кристин Лагард: Присъединяването към еврозоната ще осигури на България стабилност

Присъединяването към еврозоната ще осигури на България стабилност като част от валутната зона. Това е основната задача на Европейската централна банка – да поддържа стабилност на цените в средносрочен план, което ще бъде от полза и за България,..

публикувано на 11.09.25 в 18:53
Ахмед Доган (в средата)

Ахмед Доган създава нова партия

Ахмед Доган създава нова партия след разцеплението в ДПС. Името на новия му политически проект е "Алианс за права и свободи". "Имаме нов проект. Днес беше учредителната сбирка, която трябва да подготви национална конференция за създаване на нов..

публикувано на 11.09.25 в 18:48