Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

След 21 години българка се класира сред първите 3 дами в биатлона

Снимка: biathlon.bg

Милена Тодорова постигна най-големия успех за българския женски биатлон от над две десетилетия, след като се класира трета в спринта на 7.5 км за Световната купа в Оберхоф в Германия.

26-годишната състезателка от Троян, която се завърна на старта след майчинство, повали 9 от 10-те мишени при силен вятър и мъгла. Финишира само с 35 секунди по-слабо време от това на победителката Паула Боте от Франция и на 3,9 секунди след норвежката Марен Киркейде. Това е първи подиум в Световната купа за Милена, която ще навърши 27 години на 18 януари. През декември Тодорова зае десето място в спринта в Хохфилцен.

Милена има и отлична позиция за преследването на 10 км в събота от 14:30 ч. българско време. Тя ще потегли трета, на 35 секунди след Боте и на 6 пред френската звезда Жюстин Бреза-Буше.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Снимка: Българска спортна федерация по шахмат

12-годишно българче покори европейския връх в шахмата

Иван Кукушин е новият европейски шампион по ускорен шахмат при момчетата до 12 години. На първенството на Стария континент по ускорен шахмат и блиц за деца от 8 до 18 години, провеждащо се в Солун, Гърция, младият състезател постигна великолепен..

публикувано на 07.08.25 в 13:06

"Лудогорец" ще играе квалификация за Шампионска лига срещу "Ференцварош"

Отборът на "Лудогорец" победи като домакин хърватския "Риека" с 3:1 след продължения в среща реванш от втория квалификационен кръг на Шампионската лига по футбол. "Лудогорец" продължава напред след 0:0 в първата среща. Разградчани поведоха с дузпа още..

публикувано на 31.07.25 в 11:00

Победа над САЩ осигури четвъртфинал на младите ни волейболисти на световното в Ташкент

Българският национален отбор по волейбол за мъже до 19 години се класира за четвъртфиналите на Световното първенство в Ташкент, след изключително оспорван мач с тима на Съединените щати, съобщи БТА.  Иван Узунов, Мартин Тотков, Никола Константинов, Деян..

публикувано на 30.07.25 в 17:00