Инфлацията за 2024 г. е 2,2% спрямо предходната година, отчитат от Националния статистически институт. За декември този показател е 0,4%. Средногодишната инфлация за периода януари - декември 2024 г. спрямо периода януари - декември 2023 г. е 2,4%.
За декември 2024 г. най-голямо е увеличението на цените в групите: "Развлечения и култура" - 5,9%, "Транспорт" - 1,3%, "Ресторанти и хотели" - 0,7% и "Разнообразни стоки и услуги" - 0,6%. Най-голямо намаление е регистрирано в групите: "Облекло и обувки" - 1,3% и "Хранителни продукти и безалкохолни напитки" - 0,6%.
Но според индекса на цените за малката кошница през декември 2024 г. е регистрирано увеличение с 0,1% на месечна база и увеличение с 2,3% от началото на годината.
Общият показател на доверие на потребителите , или, с други думи, оценката им за икономическото си бъдеще в България и настоящата икономическа ситуация, продължава да пада , като през юли 2025 година той намалява с 4.7 пункта до минус 21.1 процента,..
Конференция "DIGITAL HORIZONS – Дигитални хоризонти" ще събере днес в София Тех Парк компании от високотехнологичния сектор, предлагащи решения за дигитализация – онлайн платформи, дигитален маркетинг, глобални търговски канали и киберсигурност. Мото на..
Информационната кампания за въвеждане на еврото в България закъснява, заяви пред БНТ вицепремиерът Томислав Дончев. "Това е голяма промяна, а хората се страхуват от промяната" каза още той. Доходите за 2025 г. ще бъдат декларирани пред данъчните за..
Общият показател на доверие на потребителите , или, с други думи, оценката им за икономическото си бъдеще в България и настоящата икономическа ситуация,..