Тропическата оранжерия на Ботаническата градина на БАН ще бъде отворена за посетители от 16 до 26 януари всеки ден от 10,00 до 16,00 часа. В колекцията цъфтят над 30 сорта азалии, част от тях – използвани за украса на царския дворец в миналото. Могат да бъдат видени и роднините им – боровинки, рододендрони, ерики, ягодово дърво и др.
В 33-тото издание на Международния фолклорен фестивал "Варненско лято" ще участват над 400 артисти от Сърбия, Унгария, Грузия, Колумбия, Чехия, Молдова и България, съобщава БТА. Събитието е от 30 юли до 2 август и е посветено на приятелството...
Седмото издание на Международния фестивал на музиката и изкуствата JAM ON THE RIVER 2025 се провежда за поредна година в местността "Лъка" в село Дебнево, община Троян. Четирите фестивални вечери от 30 юли до 2 август отново ще предложат на..
В сряда минималните температури ще са от 17 до 23°, в София – 17°. През деня ще е слънчево с временни заоблачавания. Следобед над Южна и Източна България ще се развива купеста облачност и на места там ще превали за кратко. Ще духа слаб, в..
Министерство на туризма за поредна година организира националното представяне на международното туристическо изложение World Travel Market в Лондон. По..
С ритуал по полагане на венци и цветя пред паметника "Илинден" в местността Предела, на 2 август ще бъде отбелязана 122-годишнината от избухването на..
Няма човек, вдишал въздуха на Родопите, да не е останал омагьосан от живописните гледки и легендите на планината. Дните от 4 до 10 август ни дават куп..