Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Изключително интензивен трафик на тирове на ГКПП "Капитан Андреево" и "Лесово"

Архив
Снимка: BGNES

На границата с Турция трафикът е изключително интензивен на граничните контролно-пропускателни пунктове "Капитан Андреево" и  "Лесово" на изход за товарни автомобили, съобщават от "Гранична полиция" по данни към 6:00 часа тази сутрин.

Временно преминаването през ГКПП "Малко Търново" ще се извършва на едно трасе поради реконструкция на пункта.

Поради повишения интерес за пътуване по дестинацията Рудозем – Ксанти, от "Гранична полиция" уведомяват, че на пътя от гръцка страна се извършват строителни дейности. Гръцките власти са поставили табели, на които е указано, че теренът е строителна площадка и не се допуска  влизането на външни лица в обекта. През граничните преходи в района на Маказа, Златоград и Ивайловград е разрешено преминаването само на леки коли и микробуси до 3,5 тона.

На границата с Румъния от 8 януари тази година са възобновени дейностите по извършване на основен ремонт на българския участък на Дунав мост при Русе, поради което е в сила временна организация на движение, като трафикът се осъществява в една лента.

На границите със Сърбия и Република Северна Македония трафикът е нормален на всички гранични контролно-пропускателни пунктове.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

"Сватбата на Фигаро" открива Летния оперен фестивал във Велико Търново

Летният оперен фестивал "Сцена на вековете" във Велико Търново отбелязва 40 години от своето създаване с богата програма. Програмата ще предложи на публиката опера, балет, симфонична музика, мюзикъл и концерт-спектакли от 27 юни до началото на октомври...

публикувано на 27.06.25 в 06:30

Часът на Радио България - Брой 57

В брой 57 на предаването слушайте: Сезонна работа в Европа – една от възможностите за безработните българи. Накъде се насочват те и в какви сфери, разказва пред Гергана Манчева Габриела Горанова-Димчева, заместник -директор на Агенцията..

публикувано на 26.06.25 в 12:00

Разходите за пенсии са се увеличили с над 1 млрд лева

Общата сума на приходите по консолидирания бюджет на държавното обществено осигуряване (ДОО) към май 2025 г. са със 742,9 млн. лв. повече, в сравнение със същия период на 2024 г, съобщи БГНЕС, като цитира НОИ. В сравнение със същия период на миналата..

публикувано на 26.06.25 в 11:19