България участва в международното туристическо изложение CMT Щутгарт. Форумът се провежда от 18 до 26 януари 2025 г., а основните акценти са къмпинг и караванинг, мотоциклети, велотуризъм, голф, SPA, круизни пътувания и други, съобщава bgtourism.bg.
България е представена с информационен щанд от 50 кв. м, а броят на изложителите е увеличен спрямо предходните години. Сред тях са "Албена" АД, "Съни Травел", както и туристическите региони, представени от общините Варна, Сандански и Петрич.
Особен интерес предизвиква българският къмпинг туризъм, който е представен чрез пътеводителите на най-голямата платформа в сектора Camping.bg. Германците са номер едно сред чуждите туристи, посещаващи българските къмпинги, твърди Веселин Вълев – основател на платформата и организатор на единственото у нас тематично изложение Camping & Caravaning Expo. От 10-те зали на изложението, 8 са посветени на къмпинг темата, което показва мащабния интерес към този вид туризъм в Германия.
Според туристическото аташе на България в Германия Тихомир Патарински, разговорите с германските туроператори потвърждават нарастващото търсене на българския туристически продукт. Значителен принос за това има разширената летателна програма до България през 2025 г. България привлича вниманието и със своите къмпинг дестинации, които предизвикват голям интерес сред многобройните посетители на изложението, заключава bgtourism.bg.
Снимки: bgtourism.bg, Facebook/ Генерално консулство на Република България в Мюнхен
Южен парк II (зад музея "Земята и хората") в София посреща петото издание на Азиатския фестивал под надслов "Обединени в многообразието". Събитието, което ще се проведе от 10:00 до 22:00 ч., ще представи богатствата на азиатската..
Заради ескалацията на напрежението между Израел и Иран, от Министерството на външните работи (МВнР) публикуваха на интернет страницата си инструкции и препоръки към всички български граждани, намиращи се на територията на двете държави. МВнР..
Гражданите на Израел, които днес не успяха да се приберат, заради отменените полети от летищата във Варна и Бургас, остават в страната ни и удължават почивките си, информира Bgtourism.bg, позовавайки се на интервю с почетния консул на Израел в България..
Във вторник, 17 юни, минималните температури ще са от 12 до 17°, в София – 13°. През деня ще е предимно слънчево. След обяд над планинските райони ще..
В "България днес" на 17 юни слушайте : 04:20 - Разговаряме за еволюцията на пазара на труда и българските сезонни работници в чужбина с Габриела..
Над 60 български митничари са преминали обучение с британски специалисти. Това бе съобщено при демонстрация на техническо оборудване за..