Комбинация от мощни хаус и техно бийтове, дълбоки бас линии, приковаващи вниманието мелодии и хармонии, магични поп и автентични етно вокали – това представлява музиката на дуото The KHANS. Те са Петър Алексиев – композитор и продуцент, и Атанас Борисов – DJ и продуцент. Но това представяне е много условно – според тях те не са просто композитори, DJ и продуценти, а всичко, което може да се съчетае творчески между двамата като две различни души, обединени от една идея.
Най-новата им композиция "Tears Of Heaven" е създадена специално за италианската сцена и съчетава тъмно мелодично техно с величествени латински хорови напеви, въплащаващи сентенции на мислители. Главно мото в песента е "Vivere est militare" ("Да живееш значи да се бориш") – цитат от философа Сенека.
Гласът в "Tears Of Heaven" е на Гергана Димитрова – Белонога, позната като солистка в световноизвестния и награден с "Грами" хор "Мистерия на българските гласове", но и с успешните си самостоятелни проекти. За участието ѝ Петър Алексиев казва:
"Белонога е може би един от най-великите гласове в модерната българска история и пътищата ни по естествен начин се преплетоха."
За да постигнат хорово звучене с гласа само на един човек, The KHANS записват 120 трака с нейните вокали. Резултатът е толкова добър, че подготвят още шест съвместни проекта.
"Tears Of Heaven" е първата продукция от новосъздадения лейбъл за Melodic Techno на дуото – Relevate. Посоките пред The KHANS, по които ще работят с този лейбъл, са две – мелодик техно, но и поп ориентирани проекти.
За въздействието на "Tears Of Heaven" допринася и видеото, създадено от доайена на българската анимация Александър Сокеров.
"Фондацията" отдавна е надскочила статута на музикална група. Тя се е превърнала в институция, отдадена на каузата да гради мостове между минало и настояще с вечните български песни. Ето защо Дони, Иван Лечев, Славчо Николов и Венко Поромански рядко..
В началото на 70-те години на ХХ век България запява три обичани до днес песни. През 1970 г. " Една българска роза" на композитора Димитър Вълчев в неподражаемата интерпретация на Паша Христова е отличена с първа награда на международния фестивал за..
"Спомен" е заглавието на най-новата песен на Остава, която ни отвежда към предстоящия студиен албум на групата. Докато предишният им сингъл "Виновен" бе зареден с дълбоки емоции и вечни проблеми, "Спомен" съчетава по-танцувално звучене със светла..
На 26 юни с премиера на "Танхойзер" се открива поредното издание на Вагнеровия фестивал в Софийската опера. Сред солистите са водещи имена на..
Пламен Бонев (De La Bona) влиза в лятото с новата си песен – "Начало или край". Тя е по музика на китариста Андриано Ангелов, с когото певецът работи..