Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Официално стартира дейността на съвместния контингент за охрана на българо-турската граница

Снимка: Гранична полиция

В понеделник, 3 февруари, в Свиленград с официална церемония стартира дейността на съвместен контингент от служители на България, Австрия, Румъния и Унгария за охрана на българо-турската граница. Българският министър на вътрешните работи Даниел Митов ще посрещне колегите си от Румъния – Катълин Предою, и Унгария – Шандор Пинтер, както и делегация, водена от Франц Руф – генерален директор на обществената сигурност на Федералното министерство на вътрешните работи на Австрия.
В програмата на делегациите са предвидени посещение на зелена граница в района на ГКПП "Капитан Андреево", подписване на съвместен документ, регламентиращ действията на контингента, от ръководителите на компетентните структури в присъствието на министрите.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

За първи път в България се провежда международен конгрес на дантелиерите

В сърцето на Розовата долина, в подножието на Стара планина и Средна гора, за 26 път се провежда Празникът на калоферската дантела. Палитрата от събития е богата – гостите на двете подбалкански градчета, Карлово и Калофер, са свидетели на..

публикувано на 16.08.25 в 10:25

OPEN BUZLUDZHA събира хиляди под "чинията" на най-разпознаваемия монумент в България

Монументът на връх Бузлуджа – символ на социалистическата епоха в българската история и "звезда" сред любителите на dark туризма , за пореден път е сцена на фестивал с модерен дух и кауза. За пета година OPEN BUZLUDZHA предлага завладяващо..

публикувано на 16.08.25 в 09:05

На Петрова нива отбелязват 122 години от Илинденско-Преображенското въстание

В историческата местност Петрова нива в Странджа днес ще бъде отбелязана 122-годишнината от Илинденско-Преображенското въстание. Честването се провежда под патронажа на държавния глава и в събитието ще участва и президентът Румен Радев, съобщиха от..

публикувано на 16.08.25 в 07:10