Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

България днес - 4 февруари 2025 г.

В „България днес“ на 4 февруари говорим за ситуацията на гръцкия остров Санторини и има ли опасност за българите, които се намират там. За екологията и взаимоотношенията между човек и природа ще говорим с едни млади българчета, които вече прескачат граници в живота си. Ще разгърнем Църковния календар на днешна дата, а за финал ще попътуваме с музиката на Б.Т.Р. у нас и по света.

Тези и още интересни теми ви очакват в програмата на Радио България с водещ Весела Кръстева. Приятно слушане!

1.20 - Актуална информация от България и света

8.26 - Прогноза за времето у нас и по света

15.02 - Поредната неспокойна нощ на гръцкия остров Санторини, където земните трусове продължават вече пети ден - ситуацията в Гърция следи кореспондента на БНР там Катя Пеева, а Спас Крайнин от програма „Хоризонт“-БНР разговаря тази сутрин със сънародничката ни Антоанета Пушкарова, която живее на Санторини и засега не мисли да се евакуира от мястото

25.13 –Земетресения, безводие, вятърни генератори… еко предизвикателства обединяват ученици от България, Италия и Дания в международен проект- Къде и как възпитаниците на българското неделно училище "Асен и Илия Пейкови" в Рим, Първа английска езикова гимназия в София и гимназия Greve в близост до Копенхаген, Дания намериха общ език и теми ни разказва Десислава Шапкарова

49.40 - Рубрика „Църковен календар“

55.55 -„Песен на деня“ – „100 надежди“ на Б.Т.Р.. Групата тръгва на Национално клубно турне и на Околосветско турне през настоящата 2025 година. Подробности ще научим лично от музикантите в броени дни преди да тръгнат на път


Очаквайте "България днес" всеки ден от понеделник до петък, в 19:00 часа на уеб сайта на "Радио България",, както и в подкаст платформата на БНР - "Бинар"

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Отлагането на доклада за еврозоната не е фатално, по-важна е финансовата стабилност

Отлагането на искането на конвергентен доклад за влизането на България в еврозоната не е фатално. По-важно е да се постигне стабилност в управлението, финансите и икономиката. Това заяви в село Делчево вицепрезидентът Илияна Йотова, която участва в..

публикувано на 02.02.25 в 15:43

Облачно и хладно начало на новата седмица в повечето райони

През нощта в равнините и котловините ще се задържи мъгливо или с ниска облачност. Сутрешните температури в повечето райони ще бъдат между 0° и 5°, в София – около 1°. В понеделник вятърът ще се ориентира от северозапад, в Източна България от..

публикувано на 02.02.25 в 17:55
Карлос Контрера

За бойкот на големите хранителни вериги в България заради високите цени призова ВМРО

За бойкот на големите хранителни вериги в България заради спекулативно високите цени призова през "Фейсбук" заместник-председателят на ВМРО Карлос Контрера. Призивът е по примера на бойкота на хранителните вериги в Хърватия, последвал и в други балкански..

публикувано на 02.02.25 в 11:57